1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. JPMorgan  , ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile patent başvurusu yaptı

JPMorgan  , ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile patent başvurusu yaptı

JPMorgan  , ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile patent başvurusu yaptı

featured

Amerikan çok uluslu yatırım bankalarından biri olan JPMorgan kriptoya yönelik yönetmeliklerin belirgin bir şekilde değiştiğini, ancak hepsinden önemlisi, küresel ekonomik sistemi geliştirmek için araçlar olarak blockchain teknolojilerinin kullanılmasına olumlu bakıyor.

Birkaç ay önce, JPMorgan  CEO’su Jamie Dimon, “sahtekârlık” diye eleştirilen Bitcoin’e karşı bazı sert açıklamalar yaptı. Bu  birtakım analistlere göre bitcoin’de düşüş eğilimini tetikleyen bir gerçektir, daha sonra bir takım  düzeltmeler yapıldı. Kripto ekosisteminin genel görüntüsü için küçük bir zafer olarak algılandı.

Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda, Dimon şunları söyledi:  Yaptığımdan pişmanlık duyuyorum. Blockchain gerçekten büyük bir teknolojidir’ gelecekte tıpkı internet gibi hayatımızın merkezinde yerini alacaktır’ demiştir.

BLOCKCHAIN: MÜKEMMEL BİR İŞ FIRSATI

Bu beyanlardan sonra, blockchain teknolojilerine olan ilgisinin artmakta olduğu görülüyor. Dün JPMorgan  , ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile bir başvuru yaptı ve bunların içinde ve bankalar arası ödemeleri hızlı ve güvenli bir şekilde işlemek için DLT’lerin kullanımını önerdiler:

ÖZET OLARAK;

Mali mübadele ve mutabakat olarak ağ ödemelerinde dağıtılan defterlerin uygulanması için sistemler ve yöntemler açıklanmaktadır. Bir düzenlemede, dağıtılmış bir defterle ağ ödemelerinin işlenmesi için  aşağıdakileri içerebilir:

(1)  ödeme yararlanıcısına bir ödeme talimatı başlatan bir ödeme oluşturucu;

(2) ödeme talimatını, eşler arası bir ağda dağıtılmış bir deftere nakletip ödeme talimatı vermek

(3) ödeme faydalanıcı bankanın ödeme talimatını eşler arası ağdaki dağıtılmış deftere nakletip taahhüt etmesi;

(4) ödeme originator bankası, ödemeyi  gönderen banka iç sistemi aracılığıyla doğrulamak ve işlemek ve bir kaynak hesabını borçlandırmak.

Bu iddialı proje, hem zinciri hem de zincir dışı ödeme işlemlerini kapsamakta ve müşterilerin, sistemlerini JPMorgan teknolojisini benimseyerek, sistemlerini sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde geçirmelerine olanak sağlamaktadır.

Bu patentle, SWIFT gibi geleneksel takas sistemlerinin tipik bir örneğini oluşturmayı amaçlamakta ve bu da 2 müşteri arasında doğrudan bir ilişkiye izin vermekte ve bir aracıyı bir işlemi uzlaştırmak için bir aracılar zincirinden geçmek zorunda kalmaktadır.

Böyle bir verim seviyesine ulaşmak için, patent, işlemlerin arasında “köprü” olarak üçüncü taraf işlemeye gerek duymadan dengelerin anında doğrulanmasını sağlayan işlemleri kaydetmek için özel bir blockchain kullanımına dayanır.

 BÜYÜK YATIRIMCILAR GELENEKSEL BANKACILIKTAN DAHA İYİ OLMAK İÇİN BLOCKCHAIN ​​TEKNOLOJİSİNİ TERCİH ETMELİ 

 

 

 

JPMorgan’un iş stratejisi yatırım potansiyelini artırır ve başarılı olursa, vizyonu sadece sunulan hizmetlerde değil, aynı zamanda günlük işlem kapasitesinde de dikkate değer bir gelişme sağlayacaktır. Bununla birlikte, konumunu pekiştirmek için JPMorgan, projenin hedeflerine ulaşmak için altyapısını yükseltmeli ve ayrıca bazı ciddi rakiplere odaklanmalıdır:

  • Günümüzde blockchain teknolojilerinin dünyasındaki en sağlam seçenek ve önde gelen yarışmacılar, Fintech’i veya bankaları blok zincirleme teknolojilerine yaklaştırmak isteyen şirketlere karşı yenilmeleridir. Ödemeler çözümleri ve sürekli stratejik ittifaklar, en çok piyasada satılan kripto paraların ilk 3’ünde önemli bir yer edinmiştir. XRP jetonunun spekülasyonunun ötesinde, başlangıçtan beri yaptıkları çalışma onlara Western Union, Moneygram veya Suudi Arabistan Merkez Bankası gibi önemli müşteriler arasında tercih edilen bir konuma sahip olmaları için gerekli olan sağlamlığı ve güveni vermektedir.
  • Dünyanın önde gelen bankalararası takas ve ödeme hizmetleri sağlayıcısı SWIFT , aynı zamanda müşteri tabanını, hesaplarını aktarırken daha hızlı ve güvenilir bir çözüm sunmak için kendi blockchain teknolojisini geliştireceğini duyurdu. blockchain teknolojileri ile tüm uluslararası bankacılık sistemi kapsamaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap