1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. “2018 Bitcoin’in Kurumsallaşma Yılı Olabilir”

“2018 Bitcoin’in Kurumsallaşma Yılı Olabilir”

featured

Piyasa araştırma firması Tabb’a göre, 2018 kurumsal paranın nihayet kripto para piyasasına girdiği yıl olabilir. Tabb, kurumsal para yöneticilerinin ve gezegenin en büyük finansal güçlerinin neden bu sektöre doğru hareket etmeleri gerektiği ile ilgili birkaç temel sebep ortaya attı.

 

Tabb: Kurumsal Yatırımcıların Kripto İle İlgili Temkinli Olmasının Üç Sebebi Var

 

CNBC’nin web sitesinde yer alan rapora göre, piyasa araştırmacıları tecrübeli analistlerinden biri ile beraber hazırladıkları bir rapor yayınladılar. Monica Summerville ve arkadaşları raporda şöyle belirtiyor.

 

2017 yılında kripto paralar ana akım haline geldiyse, 2018, kesinlikle kurumsallaşmaya başladıkları olacaktır.

 

Birçok kripto para birimi yatırımcısı, geleneksel finans merkezlerinden gelen para akışının kaçınılmaz olduğuna inanıyor. Bazıları, geçtiğimiz yıl sonunda CME Group ve Cboe tarafından başlatılan Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin bunun için katalizör olacağına inanıyorlardı. Ancak, olayın tam da bu şekilde işlediği söylenemez. Bu işlemlerin hayata geçmesinden kısa bir süre sonra, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 20.000 $ seviyesinden hızlı bir düşüşle, Şubat ayının başında 6,000 $ seviyelerini gördü.

 

Tabb’a göre, kurumsal yatırımcıların kripto para biriminde pozisyon almasını engelleyen üç ana engel var. Bunlar, yönetmelikler, piyasa altyapısının eksikliği ve kurumsal düzeyde piyasa bilgisi kaynaklarının eksikliğiyle ilgili mevcut belirsizliklerdir. Bu üç faktör bir araya geldiğinde, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan kurumsal ilgi azalıyor. Belge şu şekilde devam ediyor:

 

Konuşulan o ki, kurumsal firmalar piyasaya girmek için en doğru zamanı bekliyor ve bunu bu sene yapmayı planlıyorlar.

 

Dünya genelinde regülasyonların kripto paralarla daha çok anılmaya başlaması ve bunu Goldman Sachs ve onunla birlikte birkaç Wall Street bankasının takip etmesi Tabb’ın sunduğu üç engelden en azından ikisini önümüzdeki aylarda kaldırabilecek nitelikte. Bu durumun para akışını sağlayacağı ve fiyat artışlarını da beraberinde getireceği kaçınılmaz bir beklenti.

 

Tom Lee’nin 2018 yılı Bitcoin fiyatı için yaptığı 25.000$ ve aynı dönemde Alexis Ohanian’ın Ethereum için yaptığı 15.000$ tahminleri bu tür finansal kurumlar olmadan ulaşılması zor hedefler. Tabb’ın düşüncesinin doğruluğunu veya kurumsal firmaların sektöre bu sene girip girmeyeceklerini ise zaman gösterecek.

 

Kaynak/ https://www.newsbtc.com/2018/05/15/market-researchers-tabb-claim-2018-is-the-year-interest-in-bitcoin-goes-institutional/

Yorum Yap

Yorum Yap