1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 2020 ABD Başkanlık Adayı Andrew Yang Kripto Bağışlarını Kabul Etti

2020 ABD Başkanlık Adayı Andrew Yang Kripto Bağışlarını Kabul Etti

Adsız

2020 Birleşik Devletler Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’nin Andrew Yang’ı, kampanya fonu için kripto para kabul edeceğini açıkladı.

 

Kripto bağışları
24 Temmuz’da Yang, bir Tweetle kampanyasının Bitcoin, Ethereum ve diğer herhangi bir ERC20 uyumlu jetonu (Ethereum ağ tabanlı) kabul edeceğini açıkladı. Cryptocurrency yoluyla bağışta bulunmak için, seçmenlerin ABD’de oy kullanma haklarını doğrulamaları ve ardından bir cüzdan adresine gönderilmeleri istenecektir.

Yang ayrıca, kampanya etkinliklerini yayınlamak için canlı video akışı platformu Twitch.tv gibi diğer modern teknolojileri de kullanacak; Twitch.tv ayrıca kripto para birimi bağışları yapılabilen bir platformdur.Girişimci politikacı, robotik, yazılım ve yapay zeka gibi yeni teknolojilerle ilgili olarak, önümüzdeki beş ila on yıl içinde milyonlarca işi ortadan kaldıracağına inanan bazı farklı endişelere sahipti.

Bununla birlikte, görünüşte teknofobik duruşunun aksine, “İnsan Kapitalizmi” olarak adlandırdığı insan refahını en üst düzeye çıkarmak ve her Amerikan için, Özgürlük adı verilen bir politikada ayda 1000 ABD doları teklif eden bir Evrensel Temel Gelir (UBI) yaratmak istemektedir.

Kaynak:bitcoinnews

Yorum Yap

Yorum Yap