1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 33 Milyar TRON(TRX) 2020 Yılına Kadar Kilitlendi!

33 Milyar TRON(TRX) 2020 Yılına Kadar Kilitlendi!

featured

Tron (TRX) tokenlerinin gereğinden fazla arzı(toplam token/coin adedi), kripto piyasasında her zaman sorgulanan bir konu olmuştur. Tron Vakfı, projenin Bağımsızlık Günü boyunca 1 Milyar TRX’i yakmadan önce, toplam arz 100 milyar idi. Yakımdan sonra, bu toplam arz 99 Milyara düştü. TRX’in dolaşımdaki arzı olan 65.75 Milyarı göz önüne alırsak, vakfın elinde 33,25 milyar token fazladan vardı.

 

Tron, kalan 33.25 Milyar TRX’in Tron MainNet bünyesinde 1.000 ayrı cüzdanda kilitlendiğini açıkladı. Farklı cüzdanlara dağıtımın sebebi, bir adresin saldırıya uğraması durumunda tüm koinleri kaybetme riskini ortadan kaldırmaktır.

 

 

Ekip ayrıca, bu adreslerin kimliği ile ilgili ek bilgi sunmanın yanı sıra TRONICS üyelerinin söz konusu adresleri düzenli olarak doğrulayabildikleri ve arayabilecekleri bir sorgu aracı geliştirme planları olduğunu da söyledi.

 

Kilitlemenin Nedeni

 

Tron’un kilitleme hamlesi, arz miktarı sorununu çözdü. TRX yatırımcıları şimdi dolaşımda 65.75 Milyar TRX olduğundan emin. 33.25 Milyar adet koin, 1 Ocak 2020’ye kadar kilitli kalacak. Sonuç olarak, bu hamle, yatırımcılara daha fazla güven verecektir.

 

Görünüşe göre Tron, 1 Ocak 2020’ye kadar TRX’in dolaşımdaki arzı konusunda doğru adım atmış gibi görünüyor. Bu, TRX’e dolaşım arzı konusunda endişe etmeden yatırım yapabilecekleri için daha istikrarlı bir pazar sağlayacak ve böylece aşırı arz nedeniyle bir fiyat düşüşü yaşanma korkusu olmayacak.

 

 

Kaynak: coindoo

Yorum Yap

Yorum Yap