1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 4 Maddede Bitcoin Gelecekte Neden Değerlenecek?

4 Maddede Bitcoin Gelecekte Neden Değerlenecek?

featured

Gelişmekte olan, hareketlerin ve olayların daha hızlı gerçekleştiği, olayların daha büyük etkilere sahip olduğu kripto para piyasası bazen sizleri de yorabilir. Hükümetlerin olası regülasyonlarından ICO’lara kadar, binlerce yeni gelişme size dönen bir girdap gibi görünebilir.

 

Ancak, Bitcoin, bir numaralı kripto para birimi olarak sektörün odak noktası olmaya devam ediyor. Satoshi Nakamoto’nun oluşturduğu, insanlığa yeni bir bakış açısı kazandıran Bitcoin’in gelecekte daha da yüksek seviyelere ulaşmasının dört nedeni var.

 

  • Bitcoin Blokzincirinin Basit Olması

 

Bitcoin, dağıtılmış defter teknolojisini(DLT) bir blokzincirle yapılan ilk başarılı uygulamasıydı. Oluşturulduğundan bu yana, ondan daha komplike ve daha ileri teknoloji sahibi birçok proje ona rakip olmuştur. Ethereum gibi güçlü işleyen sistemler her ne kadar ondan daha ileri sistemlere sahip olsalar da Bitcoin, sadeliği ve basitliği ile bir adım öne çıkıyor.

 

SegWit ve Lightning Network gibi güncellemelerle blokzincirin verimliliği önemli ölçüde artacaktır.

 

Diğer blockchains daha sofistike ve bazen kafa karıştırıcı uygulamalara yönelirken, Bitcoin blockchain oldukça basit ve basit kalır. Bu basitlik, özellikle teknoloji bilinciyle değil, kitlesel bir çekicilik yaratma eğilimindedir.

  • FinTech Devrimi (Finansal Teknoloji)

 

Bir numaralı kripto para, Bitcoin, ortaya çıkan finansal devrimin kalbinde yer alıyor. Finansal teknoloji piyasası tüm dünya finansal piyasasına öncülük edecek duruma geldi.

 

Raporlar gösteriyor ki, Square Cash mobil ödeme uygulaması, Paypal’ın Venmo’sunu inanılmaz büyümeyle geride bırakıyor. Bu büyümede Square Cash’in 2018 ilk çeyreğinde 34 Milyon $ Bitcoin satmasının etkisi büyük.

 

Tüm bunların yanı sıra, Afrika’da Bitcoin, Bitcoin ürünleri sunan birçok havale ve ödeme platformu ile fintech büyümesinin kalbinde yer almaktadır.

 

Sonuç olarak, ödemeler önemli ölçüde kolaylaştı ve böylece milyonlarca bankasız ve düşük bütçeli ödemeler yapılmaya başlandı. Böylece milyonlarda insanın omuzlarındaki yük de hafiflemiş oldu.

 

  • Pazar Olgunlaşıyor

 

En başta da belirttiğim gibi, Bitcoin’in piyasa olarak tepkileri ani ve büyük yaşadığı düşünülüyor. Ancak, son zamanlarda olaylara karşı oldukça iyi direnç göstermesi, piyasanın giderek olgunlaştığını da bizlere gösteriyor. Diğer kripto paralar iki haneli düşüşler görürken Bitcoin tek haneli düşüşlerle sağlam durmayı öğreniyor.

 

En son yaşanan örnek, UpBit borsasına yapılan operasyon sonrası piyasasın çok sallanması beklenirken Bitcoin Sağlam durdu.

 

Pazar olgunlaşmasıyla birlikte, Bitcoin negatif piyasa sinyallerine daha az tepki göstermeye başlayacaktır.

 

 

  • Geleneksel Finans ile Uyum

 

Son zamanlarda kripto paralar ile ana akım finans sektörü uyumu giderek artıyor. Nastaq firmasının Gemini borsası ile ortaklık kurması, 2017 yılında CME ve CBOE’nin Bitcoin vadeli işlemleri açmaları, kripto paralar ve Bitcoin için oldukça güzel haberler.

 

2018, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasalarına akmasının da başladığının sinyallerini verdi. Coinbase ve Goldman Sachs, kurumsal yatırımcıları hedef alan ürünleri kısa süre önce açıkladı.

 

Tüm bunlar bir araya getirildiğinde, anlaşılan Bitcoin, geleceğin parası olma ihtimalini giderek artıracağa benziyor.

 

Kaynak: http://bitcoinist.com/four-reasons-why-bitcoin-will-become-more-valuable/

Yorum Yap

Yorum Yap