İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. ABD Kongre Üyesi: “Daha Güvenilir Bir Ortam İçin Kripto Paralar Regüle Edilmeli”

ABD Kongre Üyesi: “Daha Güvenilir Bir Ortam İçin Kripto Paralar Regüle Edilmeli”

featured
Kongre üyesi Bill Huizenga, ABD Kongresi’nin kripto düzenlemeye odaklanması yönünde çağrıda bulundu. Huizenga, (ICO) ve kripto para piyasasını ve dolandırıcılıkları göz önünde bulundurarak daha fazla denetim görmek istiyor.

 

Capitol Hill bürosunda konuşan Huizenga, Kongre’nin, diğer para birimleri ve hisse senetlerini yöneten aynı kurallara uygun olarak piyasayı düzenlemek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi mali düzenleyicileri desteklemesi gerektiğini savundu.

 

Huizenga, kripto düzenlemesine odaklanmanın temel nedeninin, ICO’lar ve kripto para birimleriyle ilgilenen yatırımcıların korunmasını ve saydamlık seviyesinin sağlanması gerektiğini söyledi.

 

Michigan Republican, her iki tarafın da milletvekillerinin, harekete geçme gerekliliğini kabul ederken, kripto pazarlarının nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda bir anlaşmaya varılmadığını söyledi.

 

Düzenlemenin en önemli zorluğu, dijital para birimlerinin nasıl sınıflandırılması gerektiği konusunda olacak gibi duruyor. Huizenga bu konu hakkında şu yorumu yaptı:

 

Herkesin balık mı yoksa kümes hayvanı mı olduğunu anlamaya çalıştığı” iddiasında bulundu. Bu bir tür bilinmez, ya da arasında bir tür. Bununla nasıl baş edebiliriz?

 

Kongre üyesi, parasal düzenleyicilerin kurumlarının yükümlülükleri dahilinde dijital belirteçleri sınıflandırdığını belirten Coinbase’in Baş Hukukçu ve Risk Görevlisi Mike Lempres’in duygularını yineledi. SEC, kripto para birimlerini menkul kıymetler olarak görürken, CFTC, dijital tokenlerin meta olduğunu savunuyor. FinCEN ve Internal Revenue Service (IRS) gibi diğer düzenleyiciler, kripto para birimlerinin sırasıyla para ve mülk olarak düşünülmesi gerektiğini söylüyor.

 

Huizenga, Finansal Hizmetler Komitesi üyesidir ve Sermaye Piyasası, Menkul Kıymetler ve Yatırım Alt Komitesi Başkanıdır. Bloomberg’e göre, eğer Cumhuriyetçi parti ara seçimleri müteakip Temsilciler Meclisi’nin kontrolünü elinde tutarsa, Mali Hizmetler Komitesi’ne liderlik edebilir.

 

Sonuç olarak, dünya ekonomisinde en önemli yere sahip ABD kripto paralar konusunda alacağı olumlu bir kararla tüm dünyaya güven aşılayabilir ve piyasanın önünü açabilir. Tüm bunların ne kadar süre içerisinde gerçekleşeceğini ise zaman gösterecek.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap