1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. ABD kripto para düzenleyicileri New York’taki CoinDesk Consensus 2018 konferansında kripto para sektörünü bastırmak gibi bir amaçlarının olmadığını belirttiler

ABD kripto para düzenleyicileri New York’taki CoinDesk Consensus 2018 konferansında kripto para sektörünü bastırmak gibi bir amaçlarının olmadığını belirttiler

featured

 

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yürütme direktörü James McDonald, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) İcra Bölümü Siber Birimi şefi Robert Cohen ve yardımcı vekil genel başkanı Sujit Raman  consensus 2018 etkinliğinde bir panelde yer aldı.

Panelde konuşan  hükümet temsilcileri, özellikle yenilikçi Blockchain teknolojisini engellemek  istemediklerini, Blockchain teknolojisi  üzerine inşa edilen kripto paralara gereksiz yere müdahalede bulunmak istemediklerini açıkça belirttiler.

Asıl önceliklerinin ICO skandallarına karşı yatırımcıyı korumak olduğunu ve gizlilik tabanlı kripto paralar üzerinden kara para aklamanın önüne geçmek istediklerini söylediler, ayrıca yapılan açıklamada piyasa manüpülasyon’larının önüne geçip yatırımcıları korumak için gereken adımların biran öcne atılması gerektiğini açıkça belirttiler.

 

 

Kaynak:  https://www.coindesk.com/us-regulators-say-want-avoid-hindering-blockchain-innovation/

Yorum Yap

Yorum Yap