1. Ana Sayfa
  2. İco&Airdrop
  3. ABD Sermaye ve Menkul Kıymetler Düzenleme Kurulu (SEC), ICO’ların tehlikelerine dikkat çekmek için “Howey Coins” adlı sahte ICO sitesi kurdu.

ABD Sermaye ve Menkul Kıymetler Düzenleme Kurulu (SEC), ICO’ların tehlikelerine dikkat çekmek için “Howey Coins” adlı sahte ICO sitesi kurdu.

howeycoins

ABD Sermaye ve Menkul Kıymetler Düzenleme Kurulu (SEC), yatırımcıları ICO’ların tehlikelerine karşı daha dikkatli olmaları hususunda uyarmak amacıyla çok ilginç bir yöntem seçti. Bir yatırım aracının menkul kıymet olup olmadığını tespit etmek için kullanılan “Howey Testine” atıfla kurulan sahte ICO sitesi, günümüzde birkaç kişinin bir araya gelerek gösterişli bir site tasarlamak yoluyla, ortada daha bir ürün yokken nasıl milyonlarca dolar toplayabildiğini gözler önüne sermek için yapıldı.

Siteye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

https://www.howeycoins.com/

Tüm ICO sitelerinde gördüğümüz roadmap, whitepaper, ekip gibi bölümleri olan sitede koin satın al tuşuna bastığınız zaman SEC’in yatırımcıları koruma amaçlı tavsiyelerinin buldunduğu resmi sitesine yönlendiriliyorsunuz.

Kriptouzman ekibi olarak ICO’larda araştırmanızı iyi yapmanızı ve sadece gösterişli sitelere bakarak yatırım kararı vermemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Kaynak: https://www.crowdfundinsider.com/2018/05/133530-sec-office-of-investor-education-creates-mock-initial-coin-offering-howeycoins-com/

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir