1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Aeternity (Ae) Coin Nedir? Amacı? Teknolojisi.. Detaylı İnceleme

Aeternity (Ae) Coin Nedir? Amacı? Teknolojisi.. Detaylı İnceleme

Aeternity (AE), 2017 yılında başlatılan blok zinciri teknolojisini kullanan ve Ethereum’a bağlı olan ölçeklenebilir bir blockchain platformudur.

featured

 

Aeternity (AE), 2017 yılında başlatılan blok zinciri teknolojisini kullanan ve Ethereum’a bağlı olan ölçeklenebilir bir blockchain platformudur.

Temel Amaci:
Kripto para birimlerini mevcut blok zincir tabanlı birimlerine kıyasla daha güvenli ve daha hızlı hale getirmek.
Aeternity fonksiyonel akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan oracles ve yüksek bant genişliği kullanarak işlemeyi sağlamak için tasarlanmıştır. Geliştiricilerine göre Aeternity, blockchain teknolojisindeki tüm mevcut zorluklara cevap vermektedir. Akıllı kontratları mükemmelleştiren birçok kripto olmadığı için Aeternity, daha iyi akıllı sözleşmeler sunan Ethereum daha iyi olmayı hedefliyor. Bu hedefi kuru bir iddaa olarak degil Aeternity, ölçeklenebilirlik sorununu çözmeye yardımcı olmak için tasarlanmış, Aynı zamanda, gerçek dünyadaki veri, yönetimi,
komut yazma güvenliği ve oracles gibi merkezi olmayan sağlayıcıların problemini çözmek anlamına da geliyor. Ethereum olsa bileÖlçeklenebilirlik problemini tamamen çözme yolunda olan AE, sorunu çözmek için kendi RAIDEN ağına güvenmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç için dört farklı yeni teknoloji geliştirdiler:

1-Unique Governance, “Benzersiz Yonetim”
2-Oracle, “İlişkisel Veritabanı Yönetim Sistemleri”
3-Consensus “ fikir birliği, Oy kullanma”
4-State Channels. “Kamu Kurumlari”

 

Unique Governance: Pazar tahmini ile ilgilenen bir sistemdir. Genel olarak tahmin piyasaları, menkul kıymet ticareti gibi bazı alanlarda bilgi akışlarını iyileştirmek için kullanılır. Oracle ile bağlantılı olarak, bu, Oracle: Bu program konuyla veya ortaya cikan problem cikmasinda harekete geçerek olasılığı verilecek şekilde çalışır.

Consensus: Kullanıcılar oy kullanabilir ve sonuçlara göre hisse senedi satın alabilir. Karın dağıtımı, tahminlerin hesaplanması ve anketler değerlendirildikten sonra açıklanır. Bu sonuçlar özellikle “akıllı sözleşmeler” olarak için faydalıdır. Bunlar platformdaki herhangi bir işlem detayı içeren veya herhangi bir işlemde bir ön koşul gerektiren önkoşul ile ilgili dijital sözleşmeler, program kodlarıdır. Oracle’nin sonuçları bazı şirketler için çok karlıdır, örnek verirsek, sigorta şirketleri daha hassas poliçeler sunabileceğinden, sigorta endüstrisi gibi belirli endüstriler için çok karlıdır.

State Channels: kullanıcılar arasındaki tüm işlemleri ve etkileşimleri doğrular, bu sayede artık blok zincirindeki herkese görünür olmayan teknolojidir. Tüm Aeternity sistemine ”Consensus” eklenmiştir. Bu, kullanıcıların bir sonraki bloğun geçerliliğini kabul edebileceği anlamına gelir.

Aeternity’in rakiplerine göre geliştirdiği önemli şey, işlemlerin hızıdır. 386 saniyede işlem gerçekleştirmek mümkündür. Muhtemel uygulamalar arasında, Nano ve mikro ödemeler, akıllı sözleşmeler, yan zincirler, çok oyunculu video oyunları, gıda endüstrisinde şirketler için yatırım öngörüsü, yalan detektörleri ve genel olarak tahmini pazarlar yer almaktadır. Uygulamanın tüm bu alanları cok düzenli ve hızlı bir şekilde çalışmalıdır. i386, Bitcoin tarafından kullanılan Intel Xeon i968’den cok daha güçlü ve Aeternity denetimine ek olarak geliştirildi.

AE, madencilerin oy kullanacağı ve değer sahiplerinin birlikte karar vereceği konusunda bahse gireceği anlamına gelir. Ayrıca, ortak bir İş Kanıtı (PoW) ve Kanıt İspat (PoS) algoritması ile konsensüse ulaşılacaktır. Kripto’nun son teknoloji şifreleme veri yapısı ve benzersiz bir desantralizasyon, her bir hata noktasını ortadan kaldırır. Devlet kanallarını kullanırken ve akıllı sözleşmeleri kullanırken, bu kripto en etkili blokajlardan biri olarak nitelendiriliyor. Bu nedenle, kullanıcılara düşük maliyetli işlemler sunar.

 

Aeternity (AE) Şifreleme Ekibi

Bu kripto para biriminin arkasındaki ekip, uzun yıllar boyunca blockchain teknolojisinde deneyim sahibidir . Geliştiricilerden biri olan Yanislav Malahov, ‘Ethereum’un Vaftiz babası’ olarak kabul edilir. Zack, başka bir geliştirici Augur ile çalıştı ve hatta bazı blokları sıfırdan inşa etti. Daha sonra aktif bir kripto yatırımcısı olan ve FinTech Blockchain Group’un kurucu ortaklarından olan Vincent var.

Tüm ekibi görmek için tıklayın; https://www.aeternity.com/#team

 

Aeternity Altcoin Performansı

Haziran 2017’de piyasaya sürüldükten sonra AE 0.69 dolara çıktı. Fiyat yüksek 1.2 $ seviyesine ulaştıktan hemen sonra yükselmesine rağmen, fiyat Eylül 2017’nin sonuna doğru 0,34 $ ‘a kadar düştü. Madeni para, Bitcoin’in yanı sıra Aralık 2017’de 1.7 $’ a yükseldi. AE ve BTC arasındaki ilişki 2017 yılında sona ermiştir. 2018 yılının başında Bitcoin ve diğer büyük kriptolar sert rüzgarlar yaşarken, AE sürekli olarak yükseliyordu. Bu 28 Ocak tarihinde $ 3.52 yükselerek tüm zamanların en yüksek dokundu.

 

Aeternity-Çizelgeleri

Aeternity fiyatı 28 Ocak sonra biraz yığılmış inci $ 2.9 aralığında ticaret. 6 Şubat günü th Bitcoin $ 6038 bir düşük dokundu, AE $ 2.4 için gidiyordu. Fiyat sonra 7 Şubat tarihinde $ 3.44 ulaşmaya gül th . Sikke 8 0700 CET’de olarak 2,85 $ için işlem gördü th Şubat. Bu sırada piyasa değeri 663 milyon $ seviyesindeyken, işlem hacmi de 31 milyon dolardı.

 

2018 için Tahminler

Aeternity ve Ethereum arasında birtakım benzerlikler vardır. Asıl fark, AE’nin akıllı sözleşmeleri mükemmelleştirmesi ve daha sonra düşük maliyetli işlemler sunmasıdır. Ayrıca kriptoyu çok verimli hale getirir. Sağlam bir temele dayanır ve bu da madeni paranın iyi bir yıl geçirmesini sağlar. Fiyat, kriptoların birçoğu gibi dalgalanma göstermiyor ve bu da yatırımcılar için spekülatörlerden daha güvenli bir sığınak olmasını sağlıyor.
Detayli Anlatim icin burdan video izleyebilirsiniz.

Aeternity (Ae) Tanitim Videosu

 

 


Sorumluluk reddi: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amacı ile yazıldı. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapacaklar kendi araştırmasını yapmalıdır. Her kullanıcı, sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir.

Yorum Yap

Yorum Yap