1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik
  3. Almanya Federal Mali Denetim Kurulu (BAFIN) , Kripto Düzenlemelerini Tartışmak için Gürcistan Ulusal Bankası’nı Ziyaret Etti

Almanya Federal Mali Denetim Kurulu (BAFIN) , Kripto Düzenlemelerini Tartışmak için Gürcistan Ulusal Bankası’nı Ziyaret Etti

featured

 

Avrupa’daki en büyük finansal denetçilerden biri  18 Mayıs’ta NBG’nin sitesinde yer alan bir göreve göre, kripto para birimi düzenlemelerini tartışmak için UlusalGürcistan Bankası (NBG) ve finans sektörünün diğer üyeleriyle bir araya geldi .

Almanya Federal Mali Denetim kurulu (BaFin) ‘den bir temsilci, NBG üyeleri, uluslararası finans kurumları (IFI), özel sektör, ticari bankalar , brokerlar, denetim ve hukuk şirketleriyle kripto farkındalığını artırmak için bir araya geldi.
Toplantıda katılımcılar, Avrupa’nın önde gelen mali denetim otoritesinden kripto endüstrisi hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip oldular.

Aralık 2017’de Gürcistan’ın NBG’si, kripto paralara karşı şüpheci bir tutum sergiledi ve vatandaşları temkinli olmaya çağırdı . Banka, kripto para birimlerinin yasal bir ödeme aracı olmadığını, kriptoyla ilgili herhangi bir faaliyeti düzenlemediğini ve NBG’nin konuyla ilgili hiçbir sorumluluk taşımadığını açıklayarak kamuoyuna şu duyuruyu yaptı:

“Gürcistan Ulusal Bankası vatandaşları bu konuda uyarmak istiyor. Kripto para birimleri Gürcistan’da yasal ödeme anlamına gelmez. Bu sektörde gerçekleştirilen her türlü faaliyet yasama organı tarafından düzenlenmez ve bu nedenle NBG’nin bir etki alanı değildir. ”

2017 yılında Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından yayınlanan Global Cryptocurrency Karşılaştırma Çalışmasına göre, Gürcistan Çin’den sonra bilinen kripto madencilik tesislerinin sayısında ikinci sırada yer ald.

Nisan 2016’da Gürcistan hükümeti ve önde gelen Bitcoin (BTC) madencilik donanım üreticisi Bitfury , blok zincirindeki verileri kaydetmek için bir proje başlattı. Nisan 2017 itibariyle, partiler 100.000’den fazla veri kaydetmeyi başarmıştı .

 

Kaynak: Cointelegraph.com

Yorum Yap

Yorum Yap