1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Almanya’da Uluslararası Kredi Transferlerinde Bitcoin Kullanmak için Online Banka Kuruldu

Almanya’da Uluslararası Kredi Transferlerinde Bitcoin Kullanmak için Online Banka Kuruldu

Alman Radoslav Albrecht, müşterilerin Bitcoin kullanarak dünyanın herhangi bir yerine kredi transfer etmelerini sağlayan Bitbond isimli bir online banka kurdu.

featured

Bitcoin ve kripto paralar uçtan uca gönderim özelliğiyle hayatımızın farklı alanlarını etkilemeye devam ediyor.

 

Alman Radoslav Albrecht, müşterilerin Bitcoin kullanarak dünyanın herhangi bir yerine kredi transfer etmelerini sağlayan Bitbond isimli bir online banka kurdu.

 

Bitbond, işlemlerinde Bitcoin kullanarak dünya çapında hızlı ve düşük maliyetli kredi veren bir online banka hizmeti.

 

Bitbond kurucusu Albrecht, Berlin’de Reuters’a verdiği demeçte şunları belirtti:

Geleneksel para transferleri, döviz kuru ücretleri nedeniyle nispeten maliyetlidir ve birkaç güne kadar sürebilir. Bitbond ile ödemeler, müşterilerin bulunduğu yerden bağımsız olarak çalıştığından, bu işlemler internet üzerinden çok hızlı ve düşük maliyetli olarak halledilir.

 

Müşteriler, kredi olarak aldıkları Bitcoinlerini sadece aldıkları ülkenin para birimine çevrilinceye kadar sadece dakikalar boyunca tuttuklarından kripto paralardaki dalgalanmalardan etkilenmezler.

 

Bitcoinin daha önceden krediler için teminat olarak kullanıldığını biliyoruz ancak daha önce hiç uluslararası kredi aktarma birimi olarak kullanılmamıştı.

 

Albrecht, çoğu müşterinin küçük işletme sahipleri veya serbest çalışanlar olduğunu ve kredilerin şuanlık nispeten küçük ve 50.000 doları aşmadığını belirtiyor. 2016 yılında, Bitbond resmi olarak bir banka olarak lisans aldı ve o zamandan beri birçok yatırımcı kazanmaya başladı.

 

Kaynak: reuters.com

Yorum Yap

Yorum Yap