1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Almanya’nın En Büyük İkinci Borsası Kripto Para Ticareti Başlatıyor

Almanya’nın En Büyük İkinci Borsası Kripto Para Ticareti Başlatıyor

featured

Almanya’nın en büyük ikinci , aynı zamanda Avrupa’nın en büyük borsalarından biri olan, 100 milyar dolarlık işlem hacmine sahip Stuttgard Borsası(Börse Stuttgart), kripto para ticaretini işleme açıyor.

 

Stuttgart Borsası, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

Bison, dijital para birimlerinde ticareti basitleştiren, dünyanın ilk kripto borsa uygulaması. Uygulamanın prototipi zaten mevcut, ürün sonbaharda ücretsiz olarak piyasaya sunulacak.

 

Bison, web sitesinde, Eylül ayında sistemin hayata geçeceğini duyurmuştu.

 

Borsa, herhangi bir ekstra kâr amacı gütmeden tamamen serbest ticaret sözü veriyor. Ayrıca al-sat özelliğinin yanı sıra, uygulamanın bir de haber bülteninin olacağı belirtildi:

 

Bison, her gün kripto topluluğunun attığı 250.000’den fazla tweet analiz ediyor ve sizin için en önemli bilgileri özetlediği bir haber portalı da olacak. Uygulamanın kullanımı gayet basit, kullanıcı arayüzü Almanca, daha sonra İngilizce de eklenecek.

 

Bison ile, kayıtların karmaşıklığını ve kimlik tanımayı da önemli ölçüde kolaylaştırıyoruz: şimdiye kadar, bir kullanıcı hesabının açılması, günler alıyordu ancak Bison’un kullanımıyla sadece birkaç dakika sürüyor.

 

Başlangıçta ticarete açılacak kripto paralar, Bitcoin, Etherum, Litecoin ve Ripple, ancak ilerleyen zamanda bu sayıyı artıracaklarını da belirtiyorlar.

 

Borsada yakın zaman içinde yapılan bir ankete göre yatırımcılar kripto paraların da borsaya eklenmesini istemişti ve Bison ile müşterilerin bu isteğini karşılayacağa benziyor.

 

Böylece, Börse Stuttgart dünyada ilk kez geleneksel borsalar ile kripto para ticareti ticaretini birleştiren borsa olacak.

 

Bu hareket, kripto paralara olan güveni de artıracağından, diğer borsaların da yakın zamanda kripto paralar için işlem açması bekleniyor.

 

 

Kaynak: trustnodes.com

Yorum Yap

Yorum Yap