1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Amazon Yeni Bir Ortaklık ile Blockchain Dünyasına Giriş Yapıyor

Amazon Yeni Bir Ortaklık ile Blockchain Dünyasına Giriş Yapıyor

Amazon'un bulut bilişim kolu, bugün açıklanan yeni bir ortaklık ile müşterilerinin blokzincir kullanımını kolaylaştırmak adına önemli bir adım atıyor.

featured

Amazon’un bulut bilişim kolu, bugün açıklanan yeni bir ortaklık ile müşterilerinin blokzincir kullanımını kolaylaştırmak adına önemli bir adım atıyor.

 

Amazon’un bulut bilişim kolu, müşterilerin hizmetlerini blokzincire girmelerini kolaylaştırmak için Kaleido adında bir start-up ile ortaklık kuruyor. Şirket, bu ortaklık ile, müşterilerinin Bitcoin’in de temelini oluşturan blokzincir teknolojisine erişimini kolaylaştırmış olacak.

 

Kaleido’nun kurucularından Steve Cerveny bu ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

 

Onların kendi işlerini bırakıp blokzincir üzerine detaylı çalışmalarına gerek yok biz Kaleeido olarak onlara şirketlerini blokzincir üzerinde inşa etmek için basit bir platform sağlıyoruz

 

Amazon Web Servisi ise yaptığı açıklamada şunları belirtti:

 

Kaleido’yu AWS müşterilerine tanıtmak, müşterilerin daha hızlı hareket etmesine ve blokzincir yönetimi konusunda endişelenmemelerine yardımcı olacak. Bu, AWS pazarında bulunan ilk Blockchain SaaS çözümü ve onların blokzincir projelerini hızla ilerletmelerine yardımcı olacak.

 

Amazon Web Servisi, bireylere, şirketlere ve hükümetlere bulut bilişim platformları için ücretli bir abonelik sunan Amazon’un bir yan kuruluşudur. AWS, kendi bulutzincirini sıfırdan inşa etmek yerine bir ortaklık ile bu işi halletmiş gözüküyor.

 

Kaleido ve AWS’nin kullandığı Ethereum blokzincir ağının kurucusu, Amazon’un yaptığı bu hamlenin şu ana dek teknoloji firmaları arasında en iddialısı olduğunu belirtti ve şunları ekledi:

 

Böyle bir ortaklık kurmak, şirketi blokzincir çözümlerine sokmanın ağır ve eksiksiz bir yoludur. Başlangıç olarak atılan bu adım, başta tedarik zinciri olmak üzere ilerleyen zamanlar da Amazon için başka bölümlerde de kullanılmasına da öncülük etmiş olacaktır.

 

 

Kaynak: https://www.cnbc.com/2018/05/15/amazon-is-moving-into-blockchain-with-a-new-partnership.html

Yorum Yap

Yorum Yap