1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Amerikanın en büyük borsalarından olan Cboe, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Düşürmek İstiyor

Amerikanın en büyük borsalarından olan Cboe, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Düşürmek İstiyor

Cboe, bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını değiştirmek istiyor. Bu değişim, döviz kuru operatörünün ilk kez cryptocurrency ürününü piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra gerçekleşti.

featured

Cboe, bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını değiştirmek istiyor. Bu değişim, döviz kuru operatörünün ilk kez cryptocurrency ürününü piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra gerçekleşti.

17 Nisan tarihli Commodity Futures Trading Commission’da (CFTC) yeni yayınlanan bir mektupta, CBOE Future Exchange (CFE) genel müdürü Matthew McFarland, vadeli işlem sözleşmelerinde asgari artışı 10 puan (10 $ değerinde) düşürecek bir kural değişikliği önerdiğini açıkladı.McFarland, söz konusu hareketin “XBT vadeli işlemlerinde piyasa üzerinde olumlu bir etkisi” olacağını yazdı.

 

Değişiklik, tek bir sözleşme için geçerli olacak, yani sadece bir sözleşme içeren ve bir yatırımcıya aynı anda iki farklı sözleşme satın alma ve satma zorunluluğu olan işlemlere uygulanamayacak. Spread’e göre, spread işlemlerinin şu anda 0,01 puanlık (0,01 $) bir minimum artışı var.

 

McFarland, bu değişikliği yapma kararının, şirketin Aralık ayında başlattığı vadeli işlem sözleşmelerinden bu yana topladığı verilerle desteklendiğini söyledi. “CFE, XBT vadeli işlemleriyle ilgili deneyimlerini değerlendirmeye devam etme niyetinde ve bu deneyim ışığında XBT vadeli işlemlerle ilgili gelecekteki değişiklikleri yapmaya karar verebileceğini” yazdı.

“CFE, değişikliğin etkisinin kamuya ve piyasa katılımcılarına faydalı olacağına inanıyor. “

Bu tür yorumlar, şirketin cryptocurrency ürünleri üzerindeki kamu diyaloğundaki liderliğinin daha olumlu bir bakış açısı ile örtüşüyor. Örneğin, geçen ay, CBOE Global Markets’ın üst düzey yöneticisi, pazarın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilen bir mektupta bir bitcoin tabanlı borsa yatırım fonunu (ETF) destekleyeceğini iddia etti.

Kaynak: coindesk.com

Yorum Yap

Yorum Yap