1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple App Store Cryptocurrency Kurallarını Düzenledi

Apple App Store Cryptocurrency Kurallarını Düzenledi

featured

Kısa bir süre önce teknoloji devi Apple, platform pazarında sunulan kripto para birimi uygulamalarıyla ilgili App Store politikalarını gözden geçirdi. Yeni kurallar biraz daha sıkı ve İlk Para Tekliflerini (ICO) kolaylaştıran kripto para birimli cüzdanlar, borsalar ve platformlar için geçerlidir.

Apple'ın App Store Cryptocurrency App Kuralları Revize Apple App Store 783.000 üzerinde oyun uygulamaları ve 2,3 milyon oyun dışı uygulama sunar popüler bir uygulama pazar yeridir. Kısa bir süre önce App Store, pazar yeri kullanılarak indirilebilen kripto para birimi uygulamaları ile ilgili yönergelerini değiştirdi. Haber, yeni bir yazılım geliştiricilerinin, ücretsiz uygulamalarını yayınlamaya zorladığı ve Apple’ı ikna etmeyi başardığı söyleniyor.

Yeni kurallar, cryptocurrency uygulamalarının cüzdanlar, ICO’lar, değişimler ve bulut madenciliği platformlarını içeren aşağıdaki tanımlama kriterlerine uyması gerektiğini açıklamaktadır. IPhone’un yonga setini kullanarak dijital para birimleri oluşturmak için yapılan madencilik uygulamaları kesinlikle yasaktır ve sadece yazılımın cihazdan çıkarılması durumunda izin verilir (örneğin bulut tabanlı madencilik).

Apple’ın gözden geçirilmiş kurallarını şöyle açıklıyor: “Cüzdan Uygulamaları, bir kuruluş olarak kaydedilen geliştiriciler tarafından sunulmaları koşuluyla sanal para depolamayı kolaylaştırabilir”. “Değişim Uygulamaları, mübadelenin kendileri tarafından sunulmaları şartıyla, kripto para birliğinin onaylanmış bir takas üzerinde işlemlerini veya aktarımlarını kolaylaştırabilir.”

İlk Para Teklifi  “ICOs” kripto-para vadeli işlem sözleşmeleri ve diğer kripto-menkul kıymetler veya yarı-menkul kıymet alım satım işlemleri, yerleşik bankalar, menkul kıymetler şirketleri, vadeli işlem komisyonculuğu tüccarları (“FCM”) veya diğer onaylanmış mali kaynaklardan gelmelidir. kurumlar ve yürürlükteki tüm yasalara uymalıdır.

Apple'ın App Store Cryptocurrency App Kuralları Revize

Apple’ın Cryptocurrency Uygulamalarına Sıkı düzenlemeler getiriyor 

Bu sıkı kurallar şu anda App Store’da bulunan bazı uygulamaları etkileyebilir. Kılavuz, görevleri tamamlamak için para sunan uygulamaları yasakladığını açıkladı.   

Son kural, “Cryptocurrency uygulamaları, diğer uygulamaları indirmek, diğer kullanıcıları indirmeye teşvik etmek, sosyal ağlara göndermek vb. Gibi görevleri tamamlamak için para teklif eden uygulamalar kesinlikle yasaklanmıştır.

Apple’ın kripto para birimleriyle ilgili App Store kurallarının Google Play gibi diğer pazarlardan çok daha sıkı olduğu iyi bilinmektedir. Dört yıl önce şirket, tüm Bitcoin ile ilgili uygulamaları kaldırdı ve iki yıl önce firmalardan , uygulamalarını devre dışı bırakmak gibi dijital varlıkları kaldırmaları istendiğinde alt kodlara karşı oldukça sağlamydı . Günümüzde çok fazla cryptocurrency uygulaması var ve her geçen gün daha fazla ekleniyor, ancak en son kurallar Apple’ın App Store’unda bulunan birkaç uygulamayı ve gelecekte yayınlanmak isteyen cryptocurrency uygulamalarını etkileyebilir.

 

Kaynak: News.bitcoin.com

Yorum Yap

Yorum Yap