1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple kurucularından Steve Wozniak: Ethereum’un Apple kadar büyük bir etki yaratabileceğini söyledi.

Apple kurucularından Steve Wozniak: Ethereum’un Apple kadar büyük bir etki yaratabileceğini söyledi.

Viyana'daki WeAreDevelopers teknoloji toplantısında konuşan Apple kurucularından Steve Wozniak, Ethereum platformunu Apple ile karşılaştırdı ve dünyada apple gibi etkili olabileceğini söyledi.

featured

Viyana’daki WeAreDevelopers teknoloji toplantısında konuşan Apple kurucularından Steve Wozniak, Ethereum platformunu Apple ile karşılaştırdı ve dünyada apple gibi etkili olabileceğini söyledi.

 

Konferansta konuşmasını yaparken, Wozniak, Apple’a benzer bir platform olarak nitelendiren, Ethereum (ETH) konusunda hevesliydi. Uzun vadede Ethereum’un Apple kadar etkili olabileceğini söyledi ve ekledi:

 

Ethereum ilgimi çekiyor çünkü teknolojisi sayesinde platformunda birçok şey yapılabiliyor

 

Wozniak, ilk günlerinde Bitcoin ve Ethereum ile ilgilendi, ancak 2018’in başlarında kriptoya olan ilgisini azaltmıştı. Wozniak, hala bir Bitcoin (BTC) ve iki Ethereum’u (ETH) olduğunu, sebebinin ise “farklı şeyler ile ödeme yapmayı denemek istemesi” olduğunu söyledi.

 

Konferansta yaptığı açılış konuşmasında Wozniak, Blokzinciri “gerçekleşmesi gereken bir sonraki büyük bilişim ve teknoloji devrimi” olarak nitelendirdi. Blokzincir ve kripto paranın on yıl içinde tam potansiyellerini gerçekleştireceğini söyleyen Wozniak, geçen yılın Ekim ayında, Las Vegas’taki bir toplantıda Bitcoin’in altın veya ABD dolarından daha iyi olduğunu söylemişti

 

Apple’dan ayrıldıktan sonra Wozniak, teknoloji dünyasının bir parçası olarak kaldı ve ABD çapında 31 kodlama merkezi bulunan kodlama akademisi Woz Üniversitesi‘ni kurdu.

 

Kaynak: cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap