1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Arjantin Merkezli Banka Sınır Dışı Ödemeler İçin Bitcoin Kullanacak

Arjantin Merkezli Banka Sınır Dışı Ödemeler İçin Bitcoin Kullanacak

featured

Arjantin merkezli banka ‘Banco Masventas’ (BMV), yaptığı açıklamaya göre, müşterilerinin Bitcoin’i uluslararası ödemelerde SWIFT’e alternatif olarak kullanabilmeleri için Bitex ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bitex, Latin Amerika merkezli bir blokzinciri tabanlı finansal hizmetler sağlayıcısıdır.

 

BMV’ye göre, yeni servis, müşterilerin geleneksel banka transferlerinden daha kısa sürede hesaptan para aktarmalarına izin veriyor. BMV, yeni servisin transfer sürelerini 24 saate kadar azaltacağını belirtiyor.

 

Masventas’ın ana hissedarı José Humberto Dakak, bu hareketin bankanın dijital ve akıllı telefon tabanlı hizmetlerini güçlendirmeyi ve bankacılık hizmet maliyetlerini azaltmayı planladığını söyledi ve ekledi:

 

Bitex ve Bitex Exchange ile ödeme ve tahsilat hizmetleriyle yurtdışı müşterilerimize sunmak için stratejik bir ortaklık kurduk

 

Transferleri hızlandırmanın yanı sıra, Bitex daha güvenli işlemler sağlayabileceğini iddia ediyor. Web sitelerine göre, Bitex “en sıkı uyumluluk kuralları” ve müşteri tanıma formu ile (KYC) güvenilir hizmet sunmaktadır.

 

Ayrıca, bu ayın başlarında, finans kurumları arasında sınır ötesi fiat transferlerini kolaylaştırmak için tasarlanan Ripple’ın xRapid platformu için de denemeler başlatılmıştı. Projeye katılan kuruluşlar, yüzde 40-70 oranında işlem tasarrufu sağladıklarını bildirdi. Yeni deneme aracılığıyla yapılan ödemelerin, geleneksel sınır ötesi ödemelerin gerektirdiği ortalama 2-3 gün yerine yaklaşık iki dakika sürdüğü de bildirilmişti.

 

Kaynak: cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap