1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Artık Tron’a Ulaşmak Çok Kolay! Tron Yeni Tarayıcı Eklentisi TronLink’i Tanıttı!

Artık Tron’a Ulaşmak Çok Kolay! Tron Yeni Tarayıcı Eklentisi TronLink’i Tanıttı!

featured

Tron [TRX], Tron’un blockchain erişilebilirliğini güçlendirmek için yeni tarayıcı eklentisi olan “TronLink” i tanıttı.

 

Tron Vakfı, Tron’un resmi hesabı tweetledi:

 

 

Tronlink, @TronWatch tarafından oluşturulan Chrome eklentisine göz atın! Geliştiriciler artık bir tarayıcıdan DApp’leri oluşturabilir ve bunlarla etkileşime girebilir, 30 Temmuz’da Virtual Machine Testnet’imiz lansmanından önce büyük bir adım! Bizi izlemeye devam edin.

 

TronLink, kullanıcılarına kesintisiz kullanım sağladığı için Tron Blockchain’e kolay erişim sağlıyor. Tarayıcı uzantısı olan TronLink, Tron web sitesindeki içerikle bağlantı kurma ve güvenli işlemler yapma yeteneğine sahiptir. Uzantı, kullanıcıların herhangi bir güçlük çıkarmadan işlem göndermesine, almasına ve imzalamasına olanak tanır.

 

Masaüstü cüzdan işlevleri Tron uygulamaları için kısa ama aynı zamanda geliştirilmiş bir geliştirici API’si sunduğu için TronLink tarafından karşılıklandırılır. TronLink, kullanıcılarının cüzdanlarını güvenceye almak için sağlam bir şifreleme kullanır, böylece üçüncü taraflar bunu ihlal edemez. Kullanıcıların hesaplarına yatırılan miktardan bağımsız olarak Tron, güvenliğini sağlar. Kullanıcılar hâlâ ek hesaplar oluşturma yeteneğini korurken mevcut hesapları içe aktarma seçeneğine sahiptir.

 

Kısacası, TronLink, Tron blockchain’de akıllı sözleşmelerle doğrudan etkileşime girme kabiliyetine imkan veren, kullanımı kolay bir geliştirici arayüzü ile web siteleri sunmaktadır.

 

TronLink sayesinde, geliştiriciler işlemlerin imzalanmasını ve yayınlanmasını talep etmek için sağlanan API’yi kullanabilir. Geliştiriciler ayrıca, düğümler ile doğrudan arabirim kurmak yerine kullanıcı tarafından seçilen proxy node API çağrılarını da çağırabilirler.

 

TronLink, MetaMask’ın Ethereum Network ile yaptığı gibi Tron Ağına benzer kullanım sağlar. Geliştiriciler artık tarayıcıda, Tron’un daha önce hiç görmediği yepyeni bir alan açan DApp’leri oluşturabilir ve bunlarla etkileşime girebilir.

 

Tron, TronLink aracılığıyla kullanıcılarının Tron’un Blockchain tarafından beslenen uygulamaları, siteleri, oyunları ve daha fazlasını görebileceğini doğruladı. Platformları ile kullanıcısı arasında güvenli ve kolay bir şekilde bağlandığı için güvenli bir köprü görevi görür.

 

Dahası, TronLink entegrasyonu sayesinde geliştiricilerin oylama işlevlerini anında web sayfasına yerleştirebildiklerini açıkladılar. Bir atlama doğrudan sonuca yönlendirildiğinde, sitelerin manuel olarak koordine edilmesi gerekmez. Oylama düğmesi tam olarak orada olacak, tarayıcı uzantısında.

 

Kaynak: ambcrypto

Yorum Yap

Yorum Yap