1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı: “Kripto, bir para birimi değildir.”

Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı: “Kripto, bir para birimi değildir.”

Yoksul ve yetersiz hizmet veren toplulukları güçlendirmek adına dünyadaki liderlerin en büyük buluşması sayılan Hopeberg Forumlarının yıllık toplantısında Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı ve CEO’su Raphael Bostic , kripto para birimi yatırımlarına karşı olumsuz bir duruş sergiledi ve ABD’nin kamuoyuna dijital paradan kaçınmasını söyledi Buna göre Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı*, kripto paralara para birimi gözüyle bakmıyor

ataklantakripto
1

Yoksul ve yetersiz hizmet veren toplulukları güçlendirmek adına dünyadaki liderlerin en büyük buluşması sayılan Hopeberg Forumlarının yıllık toplantısında Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı ve CEO’su Raphael Bostic , kripto para birimi yatırımlarına karşı olumsuz bir duruş sergiledi ve ABD’nin kamuoyuna dijital paradan kaçınmasını söyledi Buna göre Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı*, kripto paralara para birimi gözüyle
bakmıyor.

Yapmayın… Onlar spekülatif piyasalardır. Para değiller. Gerçekten ihtiyacınız olan paranız varsa, bu pazarlara koymayın.

*Kripto paralara kuşkuyla bakan tek kişi *Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı* değil*

Başkan, Bitcoin gibi kripto para birimlerine kuşkuyla bakan Federal Rezerv liderleri arasında yalnız değil. Ocak ayında, Chicago Charles Evans Federal Rezerv Bankası Başkanı, Bitcoin’in paraya benzemediğini iddia etti.

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, aralık ayında yaptığı açıklamada: “Bitcoin’in fiyatı çok değişken olduğunu belirterek, 1.000 katına da çıkabilir, tanesi 10.000 dolar da olabilir” dedi.

Her ne kadar bu sistemin büyüyeceğine inancımız olsa da bu tür yorumlara her gün rastlanılmakta

Cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap