İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bakmadan Geçme! İşte Öne Çıkan Haberler [Bitcoin, Ethereum, EOS, Cardano, IOTA, Nano]

Bakmadan Geçme! İşte Öne Çıkan Haberler [Bitcoin, Ethereum, EOS, Cardano, IOTA, Nano]

blockchain-planet

Bitcoin çıkışından IOTA ile çalışan robotlara kadar, gelin hep beraber hızlıca haberlere bir göz atalım.

 

Bitcoin (BTC)

 

Bitcoin pazar hakimiyetini(Dominance) artırıyor, şuan %47 seviyesinde ve artmaya devam ediyor. Şu anda 8100 $ civarında işlem gören dünyanın bir numaralı kripto para birimi ‘boğa geldi mi?’ ‘kaçırıyor muyuz?’ gibi endişeler ve her zamanki gibi spekülasyonlar ile geçtiğimiz son birkaç günde giderek değer kazanıyor.

 

EToro’da kıdemli bir piyasa analisti olan Mati Greenspan, Bitcoin tarihindeki en büyük boğa potansiyeline ilişkin büyük bir varsayımla tweet atmasının ardından bir tartışmayı tetikledi. İşte o tweet ve gelen cevaplar:

 

10.000 $ ve FOMO, 21.000$ ve dünya dönmeyi bırakabilir

https://twitter.com/dennyvasaya/status/1021423776221687809

Geçtiğimiz yıllarda pek çok kez tahmin yaptın ancak hiçbir zaman gerçekleşmedi. Bizi boşuna umutlandırma

Daha önce görmediğimiz bir boğa tuzağının başlarında olabiliriz. Kimse bilmiyor

 

Ethereum (ETH)

 

Çin’in sözde “rüya kentini” yaratmaya iten hükümet liderleri, Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys ile yeni bir ortaklık başlattıklarını açıkladı. South China Morning Post, ortaklığın, Çin’in “yeni nesil akıllı şehir ve lider bir blockchain inovasyon merkezi olarak Xiongan’ı kurmak” için Ethereum’dan yararlanmasına yardımcı olacak şekilde tasarlandığını bildirdi.

 

Cardano (ADA)

 

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, video yayınında platformda bir dizi yeni gelişmeler olduğunu açıkladı. Hoskinson, Cardano 1.3’ün şu anda QA aşamasında olduğunu söyledi. Ayrıca Ledger desteği, yan zincirler ve platformun akıllı sözleşme IELE testnet lansmanı hakkında da bilgiler verdi.

 

 

EOS

 

EOS, tüm kodlayıcılarına Sydney’deki yaklaşan hackathon’a kaydolmaları için çağrıda bulunuyor. Yarışmanın kazananı toplamda 1,5 milyon dolar kazanacak. Etkinlik 4 – 5 Ağustos tarihleri arasında Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

 

IOTA

 

IOTA Vakfı, platformun Nesnelerin İnterneti’ni devrimden geçirme vaatlerini yeni bir video ile açıkladı. Otonom machine-to-machine iletişimi dahil olmak üzere akıllı üretim, heyecan veren yeni sürümün temel özellikleri.

 

 

Nano

 

Nano, yeni optimizasyonları ve Çin’de genişleme çabalarını kapsayan bir geliştirici güncelleme yayınladı. Çekirdek ekip ayrıca, platformla ilgili “çeşitli uygulamalar” üzerinde çalışmak için iOS ve Android geliştiricileri arıyor.

 

 

Kaynak: dailyhodl

Yorum Yap

Yorum Yap