1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Baskılar Japonya İçin Engel Değil! Coinbase Japonya’ya Açılıyor

Baskılar Japonya İçin Engel Değil! Coinbase Japonya’ya Açılıyor

featured

Amerika’nın en büyük kripto borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase Japon kripto pazarına girme planını açıkladı.

 

Coinbase, Japonya’daki Ödeme Hizmetleri Yasası’nın değiştirilmesinden bu yana ülke içinde faaliyet gösteren tüm kripto borsaları için zorunlu bir süreç olan ülkenin mali düzenleyicisi Financial Services Agency (FSA)’e bir lisans başvurusunda bulunmayı amaçlıyor.

 

ABD’li şirketin Japon pazarına açılma planında Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile birlikte çalıştığı söyleniyor. MUFG, 2004’ten bu yana, Mitsubishi UFJ Bank ve Mitsubishi UFJ Capital aracılığıyla, Coinbase’e 1 milyar yen’den fazla yatırım yaptı.

 

Coinbase’in Japon ticaret servisinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi ana dijital para birimlerini desteklemeye odaklanacağını bildirildi.

 

Coinbase’in halihazırda 20 milyondan fazla kullanıcısı var. 2017 yılında, Recode’un rakamlarına göre, ve bu baharda bir satın alma anlaşmasının yaklaşık 8 milyar $ değerinde olduğunu biliniyor.

 

Borsa, yakın zamanda bir dizi yeni ürün piyasaya sürdü – özellikle de SEC uyumlu bir üçüncü taraf aktörle ortaklaşa kurulan bir gözaltı çözümü de dahil olmak üzere büyük kurumsal müşterileri cezbetme anlamında önemli bir adım atıldı.

 

Japonya’nın 3.5 milyondan fazla tahmin edilen Japon kripto para yatırımcı sayısı yükselen kripto benimseme seviyelerini gösteriyor. Bu, ülkenin giderek artan sıkı kripto düzenleyi iklimine rağmen, onu yabancı sermaye için cazip bir pazar haline getiriyor.

 

Coinbase, güvenlik ve uyumluluk standartlarını geliştirmek için düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışmaya odaklandı. Şirketin ABD işlemleri için federal bir bankacılık tüzüğü almaya çalıştığı biliniyor.

 

Kaynak: cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap