1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance Euro-Bitcoin İşlemlerini Malta’da Başlatıyor

Binance Euro-Bitcoin İşlemlerini Malta’da Başlatıyor

featured

Kripto borsası Binance, Malta merkezli bir borsada bu yıl fiat-crypto ticaretine izin vermeyi planladığını ve bunlar arasında Euro’nun da olduğunu açıkladı.

 

Binance şu anda 24 saat işlem hacmi ile ikinci en büyük kripto borsası konumunda.

 

Bloomberg, Binance’ın “müşterilere dijital tokenleri fiat para birimlerine dönüştürmelerine izin vereceğini” söylerken, bir Binance temsilcisi Binance’nin kriptolar arası al-sat yapmaya izin veren bir borsa olduğunu ve kripto-fiat ticaretinin sadece şirketin Malta’da açtığı yerel borsalarda olabileceğini de ekledi. Temsilci Malta’nın büyük bir para birimi olan Euro-Bitcoin (BTC) çifti ile ticaretine başlayacağı bildirildi.

 

Binance, Japon mali otoritelerinin kayıtlı olmayan statüsü hakkında bir uyarı mektubu aldıktan sonra Mart ayı sonunda Malta’da bir ofis açıldığını duyurmuştu.

 

Geçtiğimiz hafta Binance CEO’su Changpeng Zhao özel bir röportajda, borsanın halihazırda Malta’da bir banka hesabı açtığını ve fiat-kripto çiftlerinin tanıtımının önünü açtığını söyledi. Görüşmede Zhao, gelecekte Uganda ve Asya’da da fiat-kripto ticareti yapmayı planladığını belirtti.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap