1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance İlk Fiat-Kripto Borsasını Açıkladı!

Binance İlk Fiat-Kripto Borsasını Açıkladı!

featured

Binance, ilk fiat-kripto borsasını açıkladı. Binance Uganda, Uganda şilini kullanarak kripto alınabilecek şekilde tasarlandı.

 

Şu anda platformda işlemlerin ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir tarih olmamasına rağmen, site yeni kayıt kabul ediyor. Binance, ilk 20.000 kullanıcının üye olabilmek için desteklerinden dolayı 0,5 Binance jetonu (BNB) hediye edeceğini söyledi. Şuan bir BNB yaklaşık 14,00 $ değerinde.

 

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada, yeni borsanın ülke düzenleyicilerinden çok fazla destek aldığını da ekledi:

 

Uganda [gerçekten] ilginç bir durum, nüfusun sadece yüzde 11’inin banka hesapları var. Bu hem bir zorluk hem de bir fırsat. Bu yüzden banka kabulünü zorlamak yerine, kripto para birimini bir para birimi olarak benimsemek daha kolay olabilir. Bu ilginç bir deney – Afrika büyük bir pazar, bu yüzden oradayız.

 

Binance ayrıca, Akdeniz adası Malta ülkesinde bir fiat-kripto ticaret borsası başlatmayı planlıyor. Bu platform, ticaret çiftleri için Euro kullanacak. Şirket ayrıca Asya’da da benzer hizmetler sunmayı umuyor.

 

Kaynak: dailyhodl

Yorum Yap

Yorum Yap