1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance Malta Yatırımlarına Hız Verdi! Sırada Malta Menkul Kıymetler Borsası Var

Binance Malta Yatırımlarına Hız Verdi! Sırada Malta Menkul Kıymetler Borsası Var

featured

Malta Menkul Kıymetler Borsası (MSE), kripto borsası Binance’ın fintech ve crypto şirketlerini desteklemek için yeni başlattığı programı desteklediğini açıkladı.

 

MSE’nin resmi Twitter hesabı tarafından atılan bir tweete göre, yeni kurulan program dahilinde önerilen olanakları kullanmak için on iki fintech şirketini kabul edecek:

 

https://twitter.com/MaltaStockExch/status/1008709368660090882

 

MSX FinTech Accelerator Program, fintech girişimlerini ve girişimcileri daha rekabetçi hale getirmek için desteklemeyi ve yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Program kapsamında, kurum içi muhasebe ve bordro, ofis ve konferans salonları, eğitim merkezi ve iletişim hizmetleri gibi tesisler gibi hizmetler sunulacaktır. Thomson Reuters’ın da programa mentor olarak katıldığı bildirildi.

 

Hızlandırıcı program hakkında yorum yapan MSE başkanı Joseph Portelli, borsada hem yerel hem de yabancı kuruluşların ürünlerini “hazır bir çözüme kolay erişim” sunarak ürünlerini pazara daha hızlı ulaştırmasını sağlayacaklarını söyledi. Bir Binance sözcüsü şunları söyledi:

 

Operasyonlarımızı doğrudan Malta’ya taşıdık, çünkü kripto ve blockchain endüstrisini desteklemeye ve geliştirmeye yönelik ilerici yaklaşımını kanıtladı. Malta, endüstrinin itibarlı olması, bizim ve diğerleri gibi şirketleri çekmesi için güvenli ve yasal bir ortam yaratıyor. Malta Menkul Kıymetler Borsası bu değerleri yansıtmakta, girişimciler ve yeni başlayanlar için altyapının, son derece rekabetçi bir sektörde ne tür bir gelişme göstereceğini ortaya koymaktadır.

 

Binance, dünyanın en büyük dijital para birimi değişimlerinden biridir ve 24 saatlik işlem olarak yaklaşık 1.2 milyar dolarlık bir hacme sahip.

 

Bu ayın başlarında, Binance Malta merkezli blockchain destekli e-spor platformu chiliZ için açıklanmayan bir yatırım yaptı. Binance ve chiliZ’nin, spor endüstrisine “geleneksel spor takımları için taraftar odaklı bir ekosistem” sağlaması için destek verdiğini açıklamıştı.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap