1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance Malta’da Hız Kesmiyor! Blokchain Tabanlı E-Spor Platformuna Yatırım Yolda

Binance Malta’da Hız Kesmiyor! Blokchain Tabanlı E-Spor Platformuna Yatırım Yolda

featured

Dünyanın en büyük kripto borsalarından olan Binance, basın açıklamasına göre, blockchain tabanlı e-spor platformu chiliZ’ye örtülü bir yatırım yaptı.

 

Açıklamaya göre, Binance’ın yatırım yaptığı Malta merkezli platform, küresel bir spor ve eğlence şirketi olan Mediarex Group’un bir parçası. Binance ve chiliZ, spor endüstrisine geleneksel spor takımları için taraftar odaklı bir ekosistem sağlaması için güçlerini birleştiriyor.

 

Basın bültenine göre, chiliZ zaten kapalı bir token satışıyla, devam eden tahsisli satışları üzerinden 27 milyon dolar topladı. Şirket, Binance’in yatırımının “teknik bilgi, yenilik ve yaratıcılık paylaşımını mümkün kılacağını”belirtiyor.

 

Kripto topluluğunda CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, chiliZ’in kitlelerin kriptoyu benimsemesini teşvik etmeyi amaçlayan “blockchain teknolojisini kucaklamanın yaratıcı bir yolu” olduğunu söyledi.

 

https://twitter.com/cz_binance/status/1003933533067362304

 

Bu yılın Mart ayında Binance, kripto ve fintech söz konusu olduğunda çok ilerici olduğunu iddia ederek Malta’ya taşınmıştı.

 

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap