1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance Para Alıyor Mu? Binance CEO’su Borsaya Coin Eklerken Nelere Dikkat Ettiklerini Açıkladı.

Binance Para Alıyor Mu? Binance CEO’su Borsaya Coin Eklerken Nelere Dikkat Ettiklerini Açıkladı.

featured

Önde gelen kripto borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su, şirketin bir tokeni desteklemeden ve platforma eklemeden önceki süreç hakkında açıklama yaptı.

 

Changpeng Zhao, CNBC’nin Crypto Trader’a yaptığı açıklamada bunun yoğun bir araştırma ile yapıldığını ve üç temel kuralı dikkate aldıklarını söyledi.

 

Bir proje hakkında bilgi edinmek için ‘whitepaper‘a bakmanız gerekir, okuyun, anlayın. Ürünlerini deneyin. Topluluğu araştırın. GitHub’daki kaynak koduna bakın. Toplum yorumlarını gözden geçirin.

 

Yani bir çok şeyi araştırıyoruz ama temelde üç şey ararız. İyi bir takım arıyoruz. İdeal olarak geçmişi olan bir takım. Yetenekli bir takım. Doğru şeyi mi, yoksa yanlış şeyi mi yapacaklarını söylemek zor. Fakat iyi bir tarihe sahip bir ekip devam etme eğilimindedir. İkinci olarak, ürünlere bakıyoruz. Yani eğer bir fikrin varsa, bu iyi ama ürün ortaya koymalısınız, bence Binance yavaş yavaş artık konsept koinleri listelemiyor. Biz çok büyüğüz. Bir konseptiniz varsa, önce daha küçük bir borsada listeleyebilir ve işinizin performansını izleyebilirsiniz.

 

Bir ürünün kullanıcılara sahip olmasını istiyoruz, bu üçüncü aradığımız şey. Yani aslında kaç kullanıcınız olduğunu kontrol ediyoruz. Telegram’da 10.000 kullanıcınız olması gerektiğini söyleyen sert standartlar yayınlamıyoruz. Çünkü bunu söylersek, insanlar başkalarını Telegram grubuna katılmaya teşvik edecekler. Bu yüzden, herhangi bir sabit metrik yayınlamıyoruz. Ama temelde, iyi bir projeniz varsa, onu listeleyeceğiz.

 

Zhao ayrıca şirketin, para karşılığı koin eklediğine dair ortaya çıkan spekülasyonlara da değindi.

 

Biz kimseyle pazarlık etmiyoruz ve bir fiyat sormuyoruz. Proje ekibi, başvuruda bulunduklarında bize ne kadar ödemek istediklerini belirtirler. Ve sıfır diyebilirsin, kabul edeceğiz. Hiç ücret ödemeyen projeleri de listeledik.

 

İyi bir ürüne, iyi bir servise sahip olmalısınız. Sanırım servisimiz iyi. Dürüst olmak gerekirse, mükemmel değil. Bunu gerçekten geliştirmek istiyorum. Ama sektörde başkalarına kıyasla çok iyiyiz.

 

Zhao’ya göre etik, Binance’ın başarılı olmasının ana nedenlerinden biridir. Şirketler sorumlu bir şekilde hareket ettiğinde, Zhao insanların bunu dillendireceğini ve yayılacağını söylüyor.

 

Kripto alanında devam eden çok tehlikeli şeyler var. En etik, en güçlü borsa olmak istiyoruz. Yani bu bizim felsefemiz. Kullanıcıları gerçekten korumak istiyoruz. Aslında bunu çok fazla söylemiyoruz. Ama insanlar bunu anlıyor. İnsanlar akıllıdır. Yani insanlar diğer insanlara iyi bir borsa olduğunu söylüyorlar.

 

Gücümüzü çok dikkatli kullanmalıyız. Desteklediğimiz projeler konusunda çok dikkatliyiz, çünkü desteklediğimizde insanlar artık onun içine girmiş oluyor.

 

Kaynak: dailyhodl

Yorum Yap

Yorum Yap