1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance Sınırlarını Genişletiyor! İlk Hedef Afrika

Binance Sınırlarını Genişletiyor! İlk Hedef Afrika

featured

Binance CEO’su ChangPeng Zhao, Afrika Blockchain Konferansı 2018 sırasında, Binance’in Afrika’da da etkili olmasını planladıklarını duyurdu.

 

Uganda Kampala’da gerçekleştirilen konferans blockchain teknolojisinin nasıl benimsenebileceğine ve daha sonra nasıl etkileneceğine dair bilgi sağlamayı amaçlıyordu. Blockchain teknolojisinin Afrika’da ne kadar hızlı geliştiği konuşuldu. Uganda Başkanı Yoweri Museveni de, blockchain teknolojisi ve artan faydaları hakkındaki görüşlerini paylaştı.

 

Uganda Blockchain Association Başkanı Kwame Rugunda şunları söyledi:

 

Konferans, temel olarak Blockchain’e dayalı bir ekosistem nasıl oluşturabileceğimizi öğrenmek ve Blockchain teknolojisine dayanan küresel müzakerelerin hayati bir parçası olmak için kendimizi konumlandırma fırsatı olacaktır. Hükümetlerimizde ve işletmelerimizde geliştirilmiş şeffaflık ve hesap verebilirlik, blockchain teknolojisinin dahil edilmesinin birkaç avantajından biridir. Bunlar Uganda’nın ekonomik büyümesini ilerletmenin önünü açacaktır.

 

Blockchain Konferansı sırasında ChangPeng Zhao, Binance’ın Uganda’da bir borsa açmak için çalıştığını, aynı zamanda Uganda’nın ötesine geçerek Kenya dahil bütün Afrika’ya gitmeyi düşündüğünü söyledi:

 

Uganda başlamak için çok iyi bir nokta ama biz bütün Afrika’ya genişlemek istiyoruz. Çeşitli kuruluşlarla çalışmalarımıza büyük ilgi gösteriyoruz ve her zaman olabildiğimiz kadar kurumla ortaklık kurmak istiyoruz.

 

Afrika Blockchain Konferansı, Blockchain teknolojisinin büyümesini, ilerlemesini ve geleceğini tartışmak için 21’den fazla Afrika ülkesini bir araya getirdi. Uganda’daki Blockchain Association tarafından, Uganda merkezli bir blockchain inovasyon platformu olan Crypto Savannah ile birlikte düzenlendi.

 

Kaynak: ambcrypto

Yorum Yap

Yorum Yap