İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binden Fazla Kripto Projesi ‘Ölü’ Durumda!

Binden Fazla Kripto Projesi ‘Ölü’ Durumda!

shutterstock_687427141

Kısa bir süre önce yayınlanan TechCrunch raporuna göre, binden fazla kripto projesi “ölü” durumda.

 

Coinopsy, halihazırda “ölü” olanlar da dahil olmak üzere, çeşitli kripto paraların günlük gözden geçirmelerini sağlar. Aşağıdakilerden en az birini sergileyen proje “ölü” olarak tanımlanır: “terk edilmiş, dolandırıcı, web sitesi ölü, düğüm yok, cüzdan sorunları, sosyal güncellemeler yok, Düşük hacimli veya geliştiriciler projeden uzaklaştı.

 

Coinopsy’nin listesine göre, basım tarihi itibariyle 247 “ölü” coin var. Bunlar arasında Ocak 2018’de kapatılan ve web sitesi tarafından “şimdiye kadar kriptoda en başarılı ponzi şeması” olarak nitelendirilen Bitconnect de bulunuyor.

 

DeadCoins sitesi de benzer şekilde 830 maddelik “ölü” kripto paralar listesine sahip. Bunlar arasında, hileli uygulamalar için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kapatılan son Titanium Blockchain Altyapı Hizmetleri ICO’su da yer alıyor.

 

SEC’in basın açıklamasına göre, Titanium ABD ve diğer ülkelerden gelen yatırımcılardan 21 milyon dolar topladı. SEC, yaptığı açıklamada yatırımcıları ICO’lar konusunda son derece riskli bir yatırım türü olarak uyardı:

 

Sahte ICO’lar olduğu iddia edilen birçok dava açılmış olmasıyla beraber, yatırımcıları değerlendirirken özellikle dikkatli olmaya teşvik ediyoruz.

 

2018 yılında şuana kadar yapılan ICO’ların hacmi 2017’de yapılanları ikiye katlamış durumda ve 13.7 milyar dolara ulaştı. TechCrunch’a göre, aldatmaca ve ölü ICO’lar 2017 yılında 1 milyar dolar topladı.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap