1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bir Sonraki Boğa Sezonunu Çin Başlatabilir. Neden?

Bir Sonraki Boğa Sezonunu Çin Başlatabilir. Neden?

featured

Çin’den gelen haberlerin genellikle kripto para piyasasında olumsuz bir etkisi vardır. Hükümet, kripto paralar konusundaki duruşunu çok net bir şekilde ortaya koydu: kriptoları sevmiyor ve onlara tahammül etmeyecek. Ancak Çinliler kripto paralara inanılmaz ilgi duyuyor ve sonraki boğa sezonunu onlar ateşleyebilir.

 

Uzmanlar, kripto para birimlerinin bu yılın dördüncü çeyreğinde daha yüksek seviyelerde seyretmeye hazırlandığını tahmin ediyorlar, çünkü yatırımcıların ilk altı aydaki yıkıcı çöküşler ile duyguları sarsıldı ve bıkma noktasına geldi. Bunlar, Hong Kong merkezli yatırım şirketi Genesis Capital’in, Sun Zeyu’nun Tencent Technology’ye verdiği bir röportajdaki sözleriydi.

 

Bölgedeki sanayi uzmanları, Çin yatırımcılarının pazardaki yükselişin “beşinci dalgasında” büyük bir rol oynayacaklarına dair güçlü bir inanca sahipler. Metropolitan VC’den Gao Kangdi’ye göre bu boğa piyasası hayal gücümüzün çok ötesinde olabilir. Tüm bu yükseliş duyguları, Çin’in iktidar partisinin sürekli olumsuzluklarına rağmen ortaya çıkıyor.

 

Bu tahminlerin nedeni, Singapur gibi dostça ülkelerde halihazırda mevcut olan blockchain ve kripto ekosistemlerinden gelen büyük sermaye akışı olabilir. Şehir devleti artık Çinli vatandaşların kurduğu binlerce yatırım fonu vakfına ev sahipliği yapıyor. Singapur, ICO’lar için daha elverişli ülkelerden biri olarak ortaya çıktı ve düzenleyiciler, ülkedeki blockchain bazlı borsaların kurulumuna yönelik gereklilikleri düşürdüler.

 

Çin’in kripto analistleri, küresel finansal istikrarsızlığın artmasının ve ABD’nin bölgedeki ticaret savaşlarını tahrik etme olasılığının daha büyük kripto yatırımı için katalizör olabileceğine inanıyor. Bitcoin ve kripto para birimleri, devlete dağıtılmış stoklar ve tahviller için merkezi olmayan bir alternatif olarak görülebilir.

 

Noble Alternatif Yatırımlar CEO’su Charles Thorngren, Forbes’e, kriptoların yeni bir yatırımcı kitlesini çekebileceğini söyledi;

 

Bitcoin tabanı, aslında, daha geniş bir yatırımcı tabanına dönüşmüştür. Sadece hisse senetlerine yatırım yapan insanlar artık hisse senedi ve tahvil pazarındaki artışlar gibi seçenekler arıyorlar. Bu yeni yatırımcı, daha güçlü bir Bitcoin pazarı oluşturmaya ve bir bütün olarak Kripto para birimlerine meşruluk kazandırmaya yardımcı oluyor.

 

Halihazırda piyasalar yılın başında görülen yüksek seviyelerden düşmeye devam ediyor, ancak bu döngü, yaklaşık on yıl önce Bitcoin’in başlangıcından beri sürekli tekrarlanmıştır. Çin kripto gurusu bir sonraki döngünün şimdi başlayacağına inanıyorsa, Asya bu boğa sezonunda başı çekecektir.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap