1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bir Sonraki Boğada Ripple(XRP) Nereye Kadar Çıkabilir? Hangi Seviye Beklenmeli?

Bir Sonraki Boğada Ripple(XRP) Nereye Kadar Çıkabilir? Hangi Seviye Beklenmeli?

featured

Kripto piyasasını etkileyen çöküş devam ediyor ve Ripple’ın ürünü XRP de bu düşüşten payını alıyor.

 

Piyasada üçüncü en büyük coin olan Ripple’ın şu anki fiyatı 0,46 dolar ile 0,48 dolar arası seviyelerde dolanıyor. Geçen hafta 0,53 dolardan hızlı bir düşüş yaşarken, Ocak ayının en yüksek seviyesi olan 3.31 $ seviyesinin de %80 altında seyrediyor. Ancak er yada geç bu trend döndüğünde, bir sonraki boğa sezonunda, XRP’den neler beklenebilir? Ne kadar artabilir?

 

En iyi başlangıç noktası, diğer tüm kriptoların dikkate alındığı ölçüt olan Bitcoin’in tarihsel eğilimlerine bakmak olacaktır. 2011 yılından bu yana yaşanan 4 boğa trendinde yaşanan artışların ortalamasını aldığımızda (%4,167, %1,900, %804 ve %1,804) karşımıza %2190 artış tahmini çıkıyor.

 

Peki bu Ripple, XRP için ne anlama geliyor? Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, tüm büyük kriptoların aynı eğilimleri takip etme eğiliminde olduklarını gördük, bu yüzden bu tahminimizi $ 0.48 değerinde Ripple XRP’ye uygularsak, XRP için beklentimiz 10.51 dolar olabilir.

 

Ama bekleyin, dahası var! Şimdiye kadar bu artışlar spekülasyona dayanırken (genel olarak kripto fiyatlarında olduğu gibi), Ripple XRP gerçek hayattai pratikte kullanımı açısından daha fazla ilgi çekiyor. Şirket halihazırda Hindistan ve Brezilya’nın yanı sıra Suudi Arabistan Merkez Bankası’nın en büyük bankalarıyla ortaklık kuruyor. Yüksek profilli ortaklıkların bu eğilimi devam ederse, Ripple XRP’nin sınır ötesi ödeme akışlarının giderek daha entegre bir parçası haline geldiğini görebiliriz. XRP, zaten işletmeler içinde en çok kullanılan kripto para konumunda.

 

Gerçek hayatta kullanılabilme, insanların dominasyonu yüksek olan Bitcoin ve Etherum’un ötesine bakmaya başladıklarında, artan kamusal profili ile birleştiğinde, bir sonraki boğa trendi geldiğinde Ripple(XRP) inanılmaz şekilde yukarıları görebilir. Tüm bunlar, yapılan 10.51 dolarlık tahminin, düşündüğümüzden daha da düşük olduğunu bizlere gösterebilir.

 

 

Kaynak: cryptodaily

Yorum Yap

Yorum Yap