1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Birleşik Krallık’tan Blockchain Üzerine Araştırma! “Yasal Akıllı Sözleşmeler” ve Hukuk

Birleşik Krallık’tan Blockchain Üzerine Araştırma! “Yasal Akıllı Sözleşmeler” ve Hukuk

featured

Blockchain teknolojisi bağlamında, İngiltere ve Galler Yasası Komisyonu akıllı sözleşmeleri yasal bir bağlamda aktif olarak araştırdığını söyledi.

 

Yayınlanan yıllık raporunda, kurum, konuyu araştırmakta olduğunu ve akıllı sözleşmelerin hukuki anlaşmalarda devrim yaratma potansiyelini kabul ettiğini açıklıyor:

 

Yasal sözleşmelerin yürütülmesi için akıllı sözleşmelerin kullanılmasının, ticari işlemlerde verimliliği artırması beklenmektedir ve blockchain teknolojisinin kullanımının güven ve kesinliği artacağı düşünülmektedir.

 

Akıllı Sözleşmeler ve Hukuk Sektörü

 

Bu son rapor, geçen yılın Aralık ayında yapılan, Hukuk Komisyonunun akıllı sözleşmelere ilişkin olarak açıklamak üzere olduğu reform için olgun olduğuna inandığı birçok alanı detaylandırmasının ardından geliyor:

 

Bu özelliğin (akıllı sözleşme),hukuk alanıyla veri koruma kanunu ile nasıl örtüşeceği konusunda sorular olsa da genel bakış olumlu.

 

Yasal endüstri de giderek bu alanla ilgileniyor.

 

Nisan ayında, elit hukuk şirketlerinin Birleşik Krallık’taki beş “Sihirli Çemberi” nden üçü, Accord Projesine katıldı – 2017’de başlatılan ve yasal akıllı sözleşmeler için endüstri standartlarını belirleyen bir grup.

 

Magic Circle firması Allen & Overy’de teknoloji yeniliği alanı “Fuse” un başı olan Shruti Ajitsaria, firmaların teknolojiye hızla nasıl ısındığını anlattı:

 

Akıllı sözleşmelerin ve blockchain altyapısının çalıştığımız pazarlarda devrim yapma potansiyeline sahip olduğunu biliyoruz, bu nedenle kullanımları için sağlam standartlar oluşturmamız ve tutarlılığı sağlamanın hayati önemi var.

 

 

Kaynak: cryptoglobe

Yorum Yap

Yorum Yap