1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Birleşmiş Milletler IOTA İle İş Birliği Yapacağını Duyurdu

Birleşmiş Milletler IOTA İle İş Birliği Yapacağını Duyurdu

featured

Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi ve IOTA, IOTA’nın, veri yönetimi için açık kaynak kodlu, dağıtık defter teknolojisinin, BM işlemlerinin verimliliğini nasıl artırabileceğini keşfetmek için iş birliği yaptı.

 

Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi Blockchain Teknoloji Özel Danışmanı Yoshiyuki Yamamoto bu ortaklıktan şöyle bahsetti:

 

Makinelerin, cihazların, sensörlerin ve insanların birbirleriyle bağlantı kurup, iletişim sağladıkları bir vizyonu paylaşıyoruz- Artık ‘Endüstri 4.0’ dünyasındayız. Aracıya ihtiyaç duymadan bu süreçlerin aynı anda çalışmasına izin veren bu teknoloji, bir organizasyon olarak misyonumuzu hızlandırmaya yardımcı olacaktır

 

İşbirliğini memnuniyetle karşılayan IOTA Kurucu Ortağı Dominik Schiener şunları söyledi:

 

 “Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi ile birlikte çalışmaya başlamak, mevcut ve gelecekteki zorlukları birlikte ele almaktan heyecan duyuyoruz. IOTA Vakfı, IOTA Tangle’ı önemli insani ve kalkınma nedenleri adına çalışmaya adamıştır

 

IOTA’nın dağıtık defter teknolojisi, BM belgelerinin, tedarik zincirlerinin ve işlem ödemelerinin gerçek zamanlı olarak yönetilmesi ve takibinde hem Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi’ne hem de ortaklarına erişim sağlayarak daha yüksek düzeyde bir verimlilik sağlayabilir.

 

IOTA Kurucu Ortağı David Sønstebø şunları söyledi:

 

Paylaşılan küresel sorunlar, paylaşılan küresel çözümler gerektirir. Açık kaynaklı, dışarıdan girişe izin vermeyen inovasyon yaklaşımımız ile IOTA’nın dağıtık defter teknolojisi, kendini bu tür işbirlikçi problem çözme yöntemlerine adamıştır.

 

Her iki kuruluş arasındaki iş birliği, BM çalışmalarının belirli alanlarına daha fazla etkinlik kazandırmak için eğitim atölyelerine, liderlik seminerlerine ve belirli kavram kanıtlarının geliştirilmesine kadar uzanacaktır.

 

Kaynak: unops.org/

Yorum Yap

Yorum Yap