1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin 8000$’a Doğru Gidiyor: Fiyatın Artması İçin 5 Sebep!

Bitcoin 8000$’a Doğru Gidiyor: Fiyatın Artması İçin 5 Sebep!

featured

Gündemdeki pek çok olay Bitcoin’in bu noktadan daha da yukarı gidebileceğinin ve 8000$ üzerine çıkabileceğinin sinyallerini veriyor. Gelin bu sebepleri inceleyelim.

 

Bitcoin (BTC) $ 8,000 seviyesinin şuanlık 300 $ ‘ın altında ve fiyat geçmişte gösterdiği gibi, bir saat içinde birkaç yüz dolar bile artabiliyor. BTC için fiyatın çıkışa geçmeye devam edebileceği ya da çok kısa bir sürede patlama yaparak üst seviyelere gidebileceğine dair belirtiler var.

 

İşte BTC fiyatının tekrar harekete geçtiğine dair bazı göstergeler:

 

Bitcoin Hakimiyeti(Dominance)

Bu saatlerde, Bitcoin’in piyasa hacmine baskınlığı %42.5’ten %45’in üzerine doğru çıktı ve %46’ları gördü. Bu, altkoinlerin pek revaçta olmadığı anlamına da gelebilirken, BTC fiyatını daha hızlı bir şekilde yükseltiyor.

 

Bazı altkoinler BTC fiyat etkisinden ayrışırken, diğerleri BTC stoklarını artırmak için kolayca satılmaktadır. BTC’nin artan fiyat baskınlığı, önde gelen kripto paraya daha fazla ilgi duyulduğunun işareti olarak görülüyor.

 

Madenciler

Bitcoin madenciliği mutlak bir rekor, 46,8 milyon TH / s üzerindedir. Bu yeni madencilik gücünün, daha verimli makineler ve makine başına 22 TH / s değerine ulaşmasıyla birlikte, madencilerin karlılık potansiyeline güvendiklerini göstermektedir. BTC fiyatları düştüğünde, madenciliğin kârlı hale gelmeyeceği endişesi vardı. Ancak ayı piyasasına rağmen, madencilik devam etti, hem kısa vadeli hem de uzun vadeli hedeflere ulaştı.

 

Alım Satımlar Artıyor

Bitcoin, 24 saat içinde toplam pazarın %33.24’üne yükselen ticaret ile daha popüler hale geliyor. En aktif çiftler, Tether (USDT) tokenine karşıdır; bu da, yükselen tutumlar geri dönüş olarak, sabit fiyatlıtokenden alımlar olduğunu ve akışı gösterir.

 

BTC günlük hacimleri artık 24 saat içinde 5 milyar dolara yaklaşıyor, tüm bunlar fiyat değişikliğini etkileyecektir.

 

Japon Yatırımcılar Geri Döndü

Şu anda, Japon Yeni ve USDT’deki spekülasyonlar, BTC’nin piyasa hareketlerinin arkasındaki başlıca faktörler. Şimdi, Yen ticareti, Cryptocompare’den alınan verilere göre% 54 civarında iken, USDT çiftleri işlemlerin yaklaşık% 31’ini oluşturuyor. Doğrudan dolar girişi daha düşüktür, dolayısıyla BTC fiyatlarındaki mevcut piyasa yükselişi çoğunlukla spekülatif olabilir.

 

ETF Beklentileri

ABD’li yatırımcılar için, özellikle ETF’nin 10 Ağustos’ta onaylanması durumunda, kurumsal yatırımcıların piyasaya büyük miktarda para sokması bekleniyor. Bu uzun vadeli beklenti önümüzdeki günlerde iyimserlik gösterebilir. Şimdilik, BTC pazar fiyatıyla ilgili spekülasyonlar, bazı teknik analizlere ve 8,000 $ seviyesinin yakınlığına dayanmaktadır.

 

Kaynak: cryptovest

Yorum Yap

Yorum Yap