1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Boğası Ağustos Başında Başlayabilir!

Bitcoin Boğası Ağustos Başında Başlayabilir!

pantera-capital-claims-the-next-bitcoin-bull-run-is-mere-weeks-away
Mevcut piyasa değeri yaklaşık 300 milyar dolar oldu ve birçok uzman, Ağustos’un bir boğa koşusuyla başlayacağını tahmin ediyor.

 

En son, piyasa 300 milyar dolar olduğu zaman, haziran ayında ve ayı piyasası içindeydik. Artık pazarın yükselişte olduğu ve yavaş ama emin adımlarla bir boğa koşusuna hazırlandığı görülüyor.

 

Bu hafta başlarında pazara giren büyük bir nakit akışıyla, Bitcoin 8200 $ ‘a vurdu ve bu da iyi bir işaret ve piyasa bazı iyi adımlar atıyor. Bitcoin için bu büyük kazanımların görülebilmesine rağmen, diğer alkoinler bunlardan büyük ölçüde etkilenmemektedir. Geçen hafta boyunca, altkoinlerin çoğu, BTC yükselişi boyunca aynı kaldı hatta bazıları düşüş yaşadı.

 

Bazı analistler, bunun altkoinlerin sonunun başlangıcı olabileceğine inanmaya başladılar. Bu perspektife göre, bu zaman zarfında, Bitcoin şu anda pazardaki tüm paranın %46.9‘unu domine ediyor, ancak 2013’ten beri Bitcoin, bu yıla kadar %75-90 oranında pazara hakim oldu. Pazarda BTC hakimiyeti en düşük %30 oranlarını gördü. Bitcoin’in olası bir hakimiyet(dominance) artışı ile eğer eski seviyeleri olan %70’leri görülürse altkoinlerdeki sermayenin Bitcoin’e kayacağını düşünürsek dibin dibini görme ihtimali de her zaman masada olmalı.

 

Tarihsel olarak konuşursak, yılın sonu veya başlangıcı, piyasanın yüksek seviyeler gördüğü zamanlardır. Ocak ayına geri döndüğünüzde, o aydan biraz sonra piyasada ani artışlar oldu. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Bitcoin hakimiyet oranını kaybetti ve piyasa değeri yaklaşık %40 oranına geriledi, ancak aynı zamanda altkoinler yükseldi. Şimdi, 2018 yılının Temmuz ayı sonunda, Bitcoin’in bu oranı neredeyse %47 ve altkoinler dipleri yaşıyor.

 

Birçok analistin, piyasanın Ağustos ayı başlarında bir boğa koşusuyla patlama yapacağı konusunda farklı görüşleri var. Bazıları, boğa koşusunun neredeyse geldiğini söylüyor, diğerleri ise bu küçük işaretlerin yatırımcılara yanlış umut verebileceğine inanıyor.

 

Kaynak: cryptodaily

Yorum Yap

Yorum Yap