1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Cash (BCH) Kullanıcılarının “Sıfır İşlem Ücreti” Hayali Gerçekleşiyor Mu?

Bitcoin Cash (BCH) Kullanıcılarının “Sıfır İşlem Ücreti” Hayali Gerçekleşiyor Mu?

featured

CoinGeek ve nChain, geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash (BCH) madencileri için bir “Madencilerin seçimi” girişimine katıldı. Bu girişim, madencilerin blockchain’de gönderilebilecek en az miktar ve madencilik ücretlerini tek tek azaltmalarını sağlıyor.

 

Hem CoinGeek hem de nChain, bu seçimi geliştirmek için platformdaki madencilik yazılımındaki ayarları değiştirmeyi planlıyor.

 

İlk ayarlama, mevcut asgari gönderim miktarı olan 546 Satoshi’yi kaldırmak ve kullanıcıların platformda her işlem başına 1  Satoshi (0.00000001 BCH) göndermesini mümkün kılmak.

 

İkincisi, madenci oldukları her blokta bazı işlemleri ücretsiz yapabilmelerini sağlamak olacak. Bu platformda sıfır madencilik ücretleri meydana gelecek demektir. Hem CoinGeek hem de nChain, madencilerin ücretsiz işlem yapabilme hakkına sahip olduklarına inanıyor.

 

Peki, bu radikal değişiklikler Bitcoin Cash’in (BCH) için neden gerekli?

 

İlk olarak, bu teklifler ve bunların BCH’nin büyük madencilik havuzlarından iki tanesinde (CoinGeek ve cChain) kabul edilmesi, BCH için benimsenmesi anlamına gelir. İşlem limitlerini düşürerek ve bazı işlemlerin ücretsiz olarak işlenmesini sağlayarak, platform daha fazla kullanıcıyı çekecektir. Bu, Reddcoin (RDD) ve son zamanlarda Nano’nun (NANO) alanı olan sosyal medyada küçük yardımlar toplama veya yayıncılara bahşiş vermek gibi mikro transferlerin BCH yoluyla mümkün olabileceği anlamına gelir.

 

İkincisi, Bitcoin Cash’in en büyük savunucularından biri olan ve aynı zamanda Bitcoin Jesus olarak da bilinen Roger Ver, son zamanlarda Bitcoin’in Ethereum tarafından yok edileceğini ve Bitcoin Cash’in 2020’de her ikisini birden devireceğini tahmin etmişti. Bu tahminin gerçekleşebilmesi için sisteme yenilikler gerekiyor olabilir.

 

Yukarıdaki iki neden, Bitcoin Cash’in kripto para piyasalarına uyum sağlaması ve değerini artırarak bir güç haline gelebileceğinin göstergeleri olabilir. Bunu zaman gösterecek.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap