1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Madencileri 2019 Sonuna Kadar Bitcoin Fiyatını 36.000 Dolara Çıkaracaklar!

Bitcoin Madencileri 2019 Sonuna Kadar Bitcoin Fiyatını 36.000 Dolara Çıkaracaklar!

featured

Madenciler Bitcoin fiyatının düştüğünü gördüğüklerinde panik satışı yapmak yerine tutma eğilimindedir. İşte tam da bu nedenle yatırım araştırma şirketi Fundstrat, Bitcoin madencilerinin, tek bir Bitcoin’in değerini, 2019’a kadar 36.000 $’ a taşıyabileceğini öngördü. Tahmin, Fundstrat’ın veri bilimi araştırması başkanı Sam Doctor tarafından yazıldı.

Yılın başından bu yana birkaç kez 8000 $ altını test eden Bitcoin, 2017 yılının başlarından bu yana görmediği rakamları gördü. Ancak, bazı analistler, piyasada iyileşmenin devam edeceğine inanıyorlar.

 

Bitcoin’in bu düşüşü büyük ölçüde devletlerin kripto para regülasyon çalışmalarına bağlandı; Güney Kore, Rusya ve ABD gibi ülkelerin hükümetleri, Kripto para düzenlemelerini daha ciddiye almaya başladılar.

 

Bir diğer neden olarak, Facebook, Snapchat, Google, Twitter ve diğer sosyal medya platformları sitelerinde kripto para reklamlarını yasaklamış veya sınırlandırmışlardı.

 

Tüm bunlara rağmen Sam Doctor Bitcoin madencilerinin Bitcoin fiyatının artmasında önemli bir rol oynadığına inanmaktadır. Doktor yazısında, Bitcoin madencilerinin, Bitcoin’lerini fiyatı yükseldiğinde satıp kar elde etmek için değer düşüşlerinde Bitcoin’lerini satmayıp onlara ‘sahip çıktıklarını’ belirtti.

 

Kaynak: https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/news/bitcoin-miners-will-drive-btc-36000-end-2019-fundstrat-predicts/

 

Yorum Yap

Yorum Yap