1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. “Bitcoin Özgürlüktür ve Private Key Bu Özgürlüğün Anahtarıdır”

“Bitcoin Özgürlüktür ve Private Key Bu Özgürlüğün Anahtarıdır”

Ukrayna’da gerçekleşen NEXT BLOCK konferansı, Bobby Lee'nin konuşmasıyla önemli anlara tanıklık etti.

featured

Ukrayna’da NEXT BLOCK konferansı, bugün BTCFoundation yönetim kurulu üyesi ve BTCC kurucu ortağı Bobby Lee’nin açılış konuşmasıyla başladı; varlık sahibi olma, paranın geleceği ve bunun matematik, kriptografi ve Bitcoin ile nasıl değiştiği hakkında konuştu.

 

Günlük eşyaları sahiplenme şeklimiz veya sadece orası bizim olduğu için, yani kimlikle sahip olduğumuzu örnek veren Bobby, insanların varlıklarını aslında kontrol etmediği gerçeğini vurguladı. Bankalar ve hükümetlerin kontrolünde tutulan parada da durumun farklı olmadığını belirtti.

 

Bununla birlikte, Bitcoin ile gelen ana fikir, paranın özgürlüğü ve mallarınız üzerindeki kontrolünüzdür. Kendi özel anahtarlarını (Private Key) elinde tutan herkes, zaten mal varlığının kontrolünü elinde tutuyordur.

 

Bu odada, paranızın kontrolünü elinde bulunduran (Private key’e sahip) varlıklarınızı kontrol edebilen şanslı insanlarsınız.

 

Hükümetlerin para politikaları ve ekonomi üzerindeki etkilerini birkaç örnekle anlatan Bobby, bu yeni teknolojilerle devletlerin kontrol edemeyeceği bir ekosistem olacağını belirtti.

 

Bobby, Bitcoin ve dijital para birimlerinin geleceğine inanıyor ve bugün bir yenilik olsalar bile, yıllar sonra sıradanlaşacaklarının bilincinde. Gelecek nesillerin, kendi dijital para hesaplarını kurma ve kendi özel anahtarlarını kontrol etme konusunda çok bilgili olacaklarını da belirtiyor.

 

BTCC kurucusu Bobby Lee, son olarak şunları ekliyor:

 

Devletlerin getirdiği regülasyonlar ileride Bitcoin’e karşı daha da sertleşecektir ancak Bitcoin regüle edilemez ve bunlara boyun eğmeyecektir

 

Kaynak: https://cryptovest.com/news/bitcoin-is-freedom-of-money-private-keys-are-the-future-says-bobby-lee-at-next-block/

Yorum Yap

Yorum Yap