1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Son Bir Hafta İçerisinde %8 Yükseliş Gösterdi. Yeni Bir Boğa Başlangıcı Olabilir Mi?

Bitcoin Son Bir Hafta İçerisinde %8 Yükseliş Gösterdi. Yeni Bir Boğa Başlangıcı Olabilir Mi?

featured

Ana kripto para olan Bitcoin, son 7 günde yaklaşık yüzde 8 artarak, 6,125 $ ‘dan yaklaşık 6,700 $’ a yükseldi. Yükselişi, potansiyel olarak daha yukarı çıkmaya devam edebileceğini gösteren çeşitli yükseliş emarelerini de beraberinde getirdi.

 

CryptoCompare verilerine göre, Bitcoin, geçtiğimiz yıl 20.000 $ ‘lık tüm zamanların en yüksek seviyesinden 6.000 $’ ın altına düştü. Geçtiğimiz üç ayda, veriler kripto para biriminin 6,000 $ seviyesini birkaç kez görerek, orada güçlü bir destek oluşturduğunu açıkça gösteriyor.

 

 

Özellikle, alım satım hacimleri de yükseliş gösteriyor, bu ayın başlarında Bitcoin 24 saat için 4.6 milyar dolar hacminde işlem görmeye başladı. Rakam, gün başına yaklaşık 3,8 milyar dolara düşse de daha önceki düşük seviyelerinde değil. Bitcoin ile beraber Ethereum’da hacim anlamında artış gösteriyor.

 

Buna karşılık, USDT işlem hacmi önemli ölçüde azaldı. Veriler, son 24 saat içinde USDT’nin 1 milyar dolar değerinden daha azını gösteriyor, geçen hafta ortalama 4 milyar dolarlık işlem hacmi görmüştü.

 

Bu, kripto para yatırımcılarının, kripto para birimleri arasında, USDT çiftinden ziyade kripto-kripto çiftlerini kullandığını gösteriyor.

 

Üstelik, Forbes yazarı Panos Mourdoukoutas’ın belirttiği gibi, son yedi gün içinde, ilk 100 içindeki 95 kripto para yükselirken, sadece 5’i düşüş gösterdi. Bu da piyasaya giren paranın sadece büyük projelere değil, tümüne gittiğini bizlere gösteriyor.

 

Mourdoukoutas’ın sözleriyle, bu “geçen yılın sonundaki büyük kripto para boğa patlaması gibi bir yükselişin körükleyici bir yükseliş işareti” olabilir.

 

 

Kaynak: cryptoglobe

Yorum Yap

Yorum Yap