1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. “Bitcoin ve Ethereum Para Transferi İçin Çok Yavaş”

“Bitcoin ve Ethereum Para Transferi İçin Çok Yavaş”

105125363-GettyImages-491734778.530x298

Ripple’ın Baş Pazar Stratejisti Cory Johnson, XRP’den ve para transferi endüstrisindeki kullanım durumundan bahsetti. Ripple’ı överken Bitcoin ve Ethereum’u hız konusunda yerin dibine soktu.

 

Kullanım durumunu açıklarken, dünyanın parayı taşımak için hızlı bir teknoloji istediğini ve bu nedenle Ripple’in özellikle Bitcoin ve Ethereum’u fark atarak geride bıraktığını söyledi.

 

Cory Johnson, Ripple’ın para transferi için en iyi seçenek olduğunu düşünüyor. Bitcoin [BTC] ve Ethereum [ETH] ile yaptığı karşılaştırmasını açıklarken, insanların özellikle sınır ötesi ödemeler için para taşırken hız istediklerini söyledi. Johnson, Bitcoin ve Ethereum’un büyüleyici paralar olduğunu, ancak fayda açısından pek de öyle olmadıklarını söyledi.

 

Ona göre, Bitcoin veya Ethereum’daki işlemlerin tamamlanma sürecinin uzun olması, günümüz dünyasında büyük bir ticari sorun olarak karşımıza çıkıyor.

 

Dahası, ona göre, Ripple, havale sürecini hızlandırmak için birkaç saniyeye kadar düşük oranlarda, düşük bir fiyata sahip olan birkaç yazılım ürünü yarattı. Onun düşüncesine göre, bu faktör XRP’yi gelecek için büyük bir değer haline getirmektedir.

 

Johnson, Ripple’ın işletmelere odaklanan %100’lük bir oranı olduğunu ve mümkün olduğu kadar çok sayıda kuruluşa erişimini genişletmeye çalıştıklarını, böylece günlerce sürecek ödemelerin saniyeler içinde yapılabileceğini açıkladı.

 

Bugün çılgın bir şekilde, Roma’daki arkadaşımla emojilerle mesajlaşabiliyorum … 3 saniyede bir kısa mesaj gönderebiliyorum. Ama eğer New York’tan Mexico City’ye para taşımak istersem, 5 gün sürüyor ve 500 baz puandan fazla para alıyor. Bu teknoloji çağında çılgınca bir şey.

 

Temel olarak, veriler hareket ettikçe, para da onlar kadar hızlı hareket etmeli ve şu anda böyle olmuyor ve bu gerçekten pahalı. … Yavaş hareket eden para, insanlara zarar verir.

 

Havale endüstrisinin mevcut gecikme süresi ve maliyetlerini açıklarken, XRP’yi BTC ve ETH ile karşılaştırdı ve şunları söyledi:

 

Bitcoin’in yavaş … Ethereum yavaş. XRP gerçekten çok hızlı hareket ediyor çünkü teknolojisi biraz farklı.

 

 

Kaynak: coingape

Yorum Yap

Yorum Yap