1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin ve Kripto Paraların Fiyatları Neden Düşüyor?

Bitcoin ve Kripto Paraların Fiyatları Neden Düşüyor?

Kripto para piyasası geçen senenin yaz aylarına göre hala daha değerli olmasına rağmen, 2018'in ilk çeyreğinde yaklaşık olarak %70-80 seviyelerinde bir değer kaybı yaşanıyor.

bitcoin-düsüs

Kripto para piyasası geçen senenin yaz aylarına göre hala daha değerli olmasına rağmen, 2018’in ilk çeyreğinde yaklaşık olarak %70-80 seviyelerinde bir değer kaybı yaşanıyor.

Peki dijital para birimleri 2018’de neden bu kadar değer kaybetti?

Bunun bir çok sebebi olmasına rağmen şu an Blockchain Capital’in kurucu ortağı Bart Stephens’ın Forbes’a verdiği demekte, kripto para borsaları için potansiyel hükümet müdahalelerinin insanları endişelendirdiğini söyledi. Stephens sözlerine şu şekilde devam etti;

 

ABD’li düzenleyiciler sıkı önlem alıyor, borsalar düzenleyiciler tarafından baskı altında tutuluyorsa, likitide maddi olarak engellenebilir. Sermaye oluşumunun düşmanı belirsizliktir. Yolun kurallarını bilmediğinizde saatte 50 km hızla mı, 80 km hızla mı sürmeniz gerektiğini bilmeniz zor.” dedi.

 

New York kripto serbest fonu Tetras Capital’in kurucu ortağı Alex Sunnarborg, düşüşün piyasaya yeni para girmemesinden kaynaklandığını düşünüyor. Sunnarborg;

Geçtiğimiz sonbaharda, perakende yatırımcıların akını fiyatların yükselmesiyle sonuçlandı ve bu gibi fiyatların devam etmesi için daha fazla sermayenin içeri girmesi gerekiyor. İnsanlar, kurumsal paranın köşede olduğunu umuyordu ancak bu henüz gerçekleşmedi.” dedi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap