İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Yükselişten Önce 2500$’a Düşer Mi?

Bitcoin Yükselişten Önce 2500$’a Düşer Mi?

featured

Bitcoin’in fiyatı tepe taklak inmeye devam ediyor. Piyasa kapitalizasyonuna göre bir numaralı kripto para birimi, çalkantılı bir 2018 yaşamaya devam ediyor. Bir uzman analist, kripto piyasası mücadele etmeye devam ederken BTC’nin 2.500 $ seviyesinin altına inebileceğini öngörüyor.

 

Bir haftadan fazla bir süre önce BTC, piyasada bir dalgalanma olarak birkaç saat içinde 1.000 $ (7,700 $ ‘dan 6.700 $’ a) düştü. Söz konusu dönem, Coinrail hack’in yanı sıra, ABD hükümeti tarafından, fiyat manipülasyonu şüphesiyle üst düzey döviz platformlarından bilgi talebiyle çakıldı.

 

 

Yakın tarihli bir CNBC makalesinde, Blue Line Futures Başkanı Bill Baruch, Bitcoin’in dip seviyesine yaklaştığını söyledi. Ona göre, piyasanın volatilitesinin “depresif” olduğuna dair işaretler var. Baruch, BTC satış piyasasının aşırı doygunluğa kapıldığını da ortaya koydu.

 

İki arka arkaya kripto borsasının hack korkusu perakende yatırımcıları kenara itmiş olabilir. Piyasanın en ufak bir krizde bile panik satışına kapılması oldukça garip olsa da, tam tersine, Bloomberg’den Janine Wolf, son zamanlarda yaşanan düşüş trendinin görünürde bir sonu olmadığını belirtti:

 

Yönlü Hareket Endeksi’ne (Directional Movement Index) göre, bu yılın başlarında satış fiyatından bu yana en güçlü negatif eğilimine işaret ediyor. Endeksin ADX satırı şu anda 39.3’te. 25’in üzerinde, ve bu güçlü bir eğilim olarak kabul edilir. Bu arada, endeksin DVAN trend çizgisi, alım ya da satış baskısını ölçen bir sapma analizi de, olumsuz sinyaller veriyor.

 

Bitcoin 2.500 $ ‘a düşebilir ve oradan hala 14.000 $’ a yükselebilir.

BTC’nin düşme derecesi ne olursa olsun, Luis Carranza gibi uzmanlar, Londra Fintech Week’in kurucusu, Bitcoin’in geri döneceğine inanıyor:

 

Kripto tahmin edilemez. Büyük çıkışlar ve düşüşler olur. 4500 $ alt sınır olabilir, ama hiçbir şey 2500$ altına inmek isterse engelleyemez.

 

Bitcoin iyimserleri, BTC’nin niçin toparlanacağının nedenleri olarak düzenleyici açıklığın ortadan kaldırılması ve kurumsal yatırımların akışına işaret ediyor. Piyasadaki net düzenlemelerin rolünü yorumlayan Londra Ticaret Akademisi’nden Gavin Pannu şunları söyledi:

 

Merkez Bankacıları, kripto paraların boğa dönemi sırasında sessiz kaldılar ve sahadaki düzenleyiciler ve uzmanlar tarafından yürütülen araştırmalar ile ilgili özeni gösterdiler ancak piyasa Merkez Bankalarından iyimser bir görüş bekliyor. Kripto para birimlerinin düzenlenmesi, yatırımcıların endişelerini hafifletir.

 

 

Kaynak: ethereumworldnews

 

Yorum Yap

Yorum Yap