1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’de gözler $6950 direncinde.
Trendlerdeki Yazı

Bitcoin’de gözler $6950 direncinde.

Bitcoin-2018

14 Haziran’da BTCUSD’de gördüğümüz “yutan mum” formasyonu sonrasında fiyat son 5 gündür “yükselen dipler” çerçevesinde yavaşça yükselişe geçti.

Son bir buçuk aylık sürede Ichimoku günlük chartta baktığımızda Tenkan-Sen çizgimizin 10 Mayıstan beridir fiyata direnç gösterdiğini görüyoruz. Geldiğimiz aşamada $6950, BTC’nin yükselişe geçtiğini teyit edebilmemiz için geçilmesi gereken önemli bir direnç teşkil etmekte.

Bu seviyeyi yakından takip edeceğiz. 6950’nin kırılması durumunda Woodie’s CCI’da sıfır üstüne çıkmış olacağız ve düz Kijun-Sen’in de fiyatı çekmesi ile 8000’in tekrar denenmesi mümkün olacak.

6950’nin kırılamaması durumunda Woodie’s CCI sisteminde “sıfır çizgisi reddi” denen ve güçlü düşüş getiren bir durum ortaya çıkacaktır.

Değerlendirme:

Şubattaki dip olan 5800 seviyelerinde çok ciddi bir likidite bulunmakta. Kurumsal yatırımcılar, bu seviyedeki ve hemen altındaki stop lossları patlatmadan fiyatın yeniden yükselmesine izin vermeyecektir görüşündeyim. Dolayısıyla fiyatın bu seviyeden aşağı dönüp (belki çift dip formasyonu sonrasında) bir atılım deneyeceğini düşünüyorum.

Fiyatın düşüş trendini kırması,  300-400 dolarlık bir mumla değil, Tenkan-Sen’i bir kerede kıracak (bkz 12 Nisan) 1000 üzeri bir mumla olacağına inanıyorum. Bu gerçekleşene kadar ayı piyası benim açımdan devam ediyor olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap