1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’de olası destek testi – 8100’den bir sekme olur mu?
Trendlerdeki Yazı

Bitcoin’de olası destek testi – 8100’den bir sekme olur mu?

featured

BTCUSD’de dünkü paylaşımlarımızda ifade ettiğimiz kararsızlık ve yatay hareket devam etmekte. Fiyatın 8100 – 8900 arasındaki kanalda 1000-2000’lik artış ve düşüşleri piyasada heyecan ve korku yaratıyor, ancak bu iki seviye aşılmadığı sürece belirsiz ve trade’e pek müsait olmayan ortam sürecektir.

Dün fiyatın düşen takozdan çıkışı sonrasında 8800’lere ulaşmasının muhtemel olduğunu ifade etmiştik.

Ancak BTC 8400-8500 civarında bulunan yoğun alım satım bölgeleri ve hacim profili alan sınırları arasında sıkışıp kaldı ve 8500 seviyesini kuvvetli bir alım baskısı ile aşamadı:

Mevcut durumda fiyat tekrar 8200 seviyelerine gerilemiş durumda. Peki bu aşamadan sonra ne olur?

Düşen takozlardan çıkışlar sonrasında fiyat, ilk aşamada yeterli hacmi yakalayamadığında, kırdığı takoz direncini destek olarak test eder. Bu testin olumlu yanıt vermesi durumunda, yukarıdaki chartımızda sol görselde ifade edildiği üzere (S&P Örneği) fiyat sekme sonrası güzel bir ivme yakalayıp yükselişe geçer.

BTC’nin de şu anda ihtiyacı olan, 8100 alt destek seviyemizden (takoz direncinden) sekme ile bir ivme yakalamaktır.

Ichimoku chartımızda dün buluta yapılan giriş, bulut tarafından reddedildi. Fiyat şu anda bulunduğu seviyede tekrar bulut girişi denemesi yapıyor. Yukarıda izah ettiğimiz üzere 8100’lerden gelecek bir sekme ile (yakalanacak TOBO) formasyonu ile tekrar buluta dönüş mümkün olabilir.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap