1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin’in gözü G20 Zirvesinde

Bitcoin’in gözü G20 Zirvesinde

2E69BE1C-D5E2-4F3A-8FDA-F4933AEF648B-750x375

ABD, Almanya, Fransa ve Japonya’dan finans yetkilileri, Önemle Ustunde Durduklari G20 zirvesi Kripto Paralarin Kaderini Belirleyecek.

G20, düzenlemeye ilişkin olarak “ortak bir cevap” olarak adlandırılan temsilciler önümüzdeki hafta kripto para birimleri üzerinde iki ayrı tartışmaya girecek.
Şu anda G20 başkanlığını yürüten Arjantin’in ev sahipliğinde yapılacak bir basın toplantısında, ilk toplantının Pazartesi günü gerçekleşeceğini söyledi. Görüşmelerde diğer ülkelerin eş deger makamları arasında Arjantin Hazine Bakanı Nicolás Dujovne ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Genel Sekreteri José Angel Gurría yer alacak.
Salı günü ikinci bir tartışmanın başlayacağını söyledi.

İki tartışma için gündem ve konuşma noktaları serbest bırakılmadı. Ancak, kamuya açık bir belge, tartışmaların kripto paranın etkileri ve temel teknolojisinin potansiyel uygulamaları etrafında döneceğini belirtildi.

“Toplantı gündeminde önemli bir konu, delegeler inovasyonu cesaretlendirmeden riskleri hafifletecek ortak bir tepkiyi değerlendirecek” diyor.
Belge, blok zincirinin “finansal katılımı destekleme potansiyeline sahip olduğunu” kaydetti. Ancak, “finansal istikrar, vergi kaçakçılığı ve mali kaçak faaliyetlere etkilerini analiz etmek önemlidir” diye devam ediyor.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, endişelerinin kripto paraların kara para aklama gibi yasadışı faaliyetlerde kullanılmasına yol açtığını, Fransız ve Alman finans yetkililerinin de Şubat ayında yatırımcılar için potansiyel riskler konusunda alarm veren bir mektup yazdıklarını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap