1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitfinex borsasına 12 yeni altcoin eklediğini duyurdu

Bitfinex borsasına 12 yeni altcoin eklediğini duyurdu

Bitfinex, borsasına 12 yeni altcoin eklediğini Medium.com üzerinden duyurdu. Eklenen tüm koinler ERC-20 tabanlı.

featured

Bitfinex, borsasına 12 yeni altcoin eklediğini Medium.com üzerinden duyurdu. Eklenen tüm koinler ERC-20 tabanlı.

 

Eklenen altcoinler şunlar: Aion (AION), Iostoken (IOST), Request Network (REQ), Raiden Network (RDN), Loopring (LRC) Bnktothefuture Token (BFT), Cofound.it (CFI), Wax (WAX), Singularitynet (AGI), Medicalchain (MTN), Odem (ODEM), ve Dai (DAI).

 

Bahsekonu coinler için BTC / ETH ve USD paritesinde trade mümkün. Bitfinex, bu coinlerin toplam market cap’ını “$1.18 milyar USD üzerinde” olarak duyurdu. Bu coinlerde margin ve borç verme işlemleri zamanla uygulamaya konacak.

Liste arasında Dai ve Bnktothefuture dikkat çekiyor. Dai, “Ethereum üzerine kurulmuş, dijital, merkezsizleştirilmiş bir stablecoin (istikrarlı coin)” olarak pazarlanmakta. Dai’nin bu borsaya eklenmesi merak uyandıran bir gelişme oldu, çünkü Dai, piyasadaki hakim stablecoin olan Tether’in en büyük rakipleri arasında yer alıyor. Tether ile Bitfinex yöneticilerinin ayni grup olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bu gerçekten ilginç bir gelişme.

 

Bnktothefuture (BFT) ise geçmişte hacklenen ve Bitfinex’in 22 Ağustos 2016 tarihinde zarar gören kullanıcılarına tazminat ödenmesini sağladığı, tartışmalı bir coin. BFT yöneticilerinin Bitfinex’te hisseleri olduğu da biliniyor.

 

Bitfinex CEO’su van der Velde 12 altcoinin birden bir kerede borsaya eklenmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “blockchain üzerinde çok geniş bir yelpazeden farklı projeleri temsil eden 12 coinin borsamıza eklenmesi, Bitfinex’in son dönemde attığı adımlara bir yenisini daha ekledi,” şeklinde konuştu. Van der Velde ayrıca Bitfinex’in kullanıcılarının beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla sundukları hizmetleri geliştirmek için çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Bitfinex borsasına 12 yeni altcoin eklediğini duyurdu

Yorum Yap

Yorum Yap