1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Güney Kore’nin Bithumb’ı, İsviçre’de Bithumb Coin İCO’su Düzenliyor

Güney Kore’nin Bithumb’ı, İsviçre’de Bithumb Coin İCO’su Düzenliyor

Bu haftanın başlarında, Newsstream'in ana haber yayıncısı News1, Güney Kore'nin en büyük cryptocurrency borsası olan Bithumb'un, bu yılın sonunda kendi şifreli para birimi Bithumb Coin'i başlatmak için bir başlangıç ​​para teklifi (ICO) düzenlediğini bildirdi.

featured

Bu haftanın başlarında, Newsstream’in ana haber yayıncısı News1, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb’un, bu yılın sonunda kendi şifreli para birimi Bithumb Coin’i başlatmak için bir başlangıç ​​para teklifi (ICO) düzenlediğini bildirdi.

Bithumb Coin
Binance, Kucoin ve Huobi gibi milyarlarca dolar değerindeki en büyük cryptocurrency işlem platformlarından bazıları, kripto para birimleriyle ticaret yapmak ve ücret ödemek için kullanabilecekleri yerel jetonlarını zaten serbest bıraktılar. Örneğin Binance’de, kullanıcılar Binance Coin kullanarak alım satımdaki düşük ücretlerden yararlanabilir ve şirket, ICO aracılığıyla elde ettiği ve işletme maliyetlerini karşılamak için kullandığı fonlardan yararlanır.

News1 ile yapılan bir röportajda Bithumb, Bithumb Coin’in iki parça veya türde piyasaya sürüleceğini açıkladı ancak şirket, yapısının ya da amacının amacı ile ilgili herhangi bir detay açıklamadı. Daha da önemlisi, Bithumb News1’e, bunun halka açık bir ICO yürütmek istemediğini, bunun yerine kurumsal yatırımcılara ve büyük ölçekli yatırım şirketlerine yönelik bir token satışa geçtiğini söyledi.

Telegram gibi çoğu büyük ölçekli ICO’larda olduğu gibi, bireysel yatırımcıların sadece büyük bir grup bireysel yatırımcıya katılmaları veya Bithumb Coin’i satın almak için kurumsal yatırımcılarla ortak olmaları halinde satışa katılmalarına izin verilecektir.

Bu yılın başlarında, Kakao, KakaoPay, KakaoStock, KakaoTaxi ve KakaoStory’i işleten Güney Kore’nin en büyük internet şirketi olan Kakao, mesajlaşma, hisse senedi komisyonculuğu, binicilik ve sosyal alanlardaki kendi sektörlerinde yüzde 90’ın üzerinde hakimiyeti olan beş uygulama medya, hükümetin yerel ICO’lara yasak getirmesi nedeniyle ICO’yu Güney Kore dışında yürüteceğini söyledi.

Kakao, blok zinciri girişimini sürekli olarak Kakao’ya ayrı bir şirket olarak İsviçre’ye taşıyabileceğini ve bunu bir yan kuruluş olarak yönetebileceğini söyledi. Kakao’nun potansiyel ICO ve blockchain girişiminin milyarlarca dolar değerinde olması bekleniyor ve Kakao’nun blockchain firmasının İsviçre gibi bölgelere taşınması Güney Kore’nin yerel blok zinciri sektörünü olumsuz yönde etkileyecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap