1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. BitMEX CEO’su: Bitcoin Yıl Sonu 50.000 Doları Görebilir

BitMEX CEO’su: Bitcoin Yıl Sonu 50.000 Doları Görebilir

featured

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı düşüşten sonra bu haftaki en yüksek seviyesine ulaştı. BitMEX CEO’su daha da yukarı gideceğini düşünüyor.

 

Bitcoin yıl başından bu yana yaşanan kısa süreli yükselişlerde pek fazla hacim göremese de bu sefer hacimli bir yükseliş yaşadı ve 5 saat içinde 600 $ yukarı hareket etti.

 

 

Popüler kaldıraçlı işlem borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, bu yılın başlarında yaptığı 50.000 dolarlık fiyat tahmininde iddialı. Eski bir trader olan ve Wharton mezunu olan Hayes, Asya Wall Street’teki işinden sonra kripto para birimi endüstrisine giriş yapmıştı.

 

Yakın zamanda, kriptopara analistlerinin günlük olarak yorumlarını belirttiği CNBC ‘Hızlı Para’ programında da yayına çıkmıştı.

 

Hayes, son zamanlardaki düşüşe rağmen, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının hala makul olduğunu belirtti. CEO şunları söyledi:

 

Sanırım bir yıl içinde 20.000 dolara kadar çıkan bir şey, yaklaşık 6,000 dolarlık bir düzeltme yapabilir.

 

Kripto-para piyasası belki de pozitif bir regülasyon veya tanınma kararı ile yıl sonuna kadar 20.000 dolar hatta 50.000 dolara tırmanabilir.

 

Fiyat hareketi için tahminlerini hızla büyüyen pazardaki katılımcıların artışına bağladı;

 

“2013’ten 2015’e kadar 1.200 dolardan 200 dolara düştü. 2015’ten 2017’ye kadar 200 dolardan 20.000 dolara çıktı. Yani, daha önce bu tür hareketler gördük. Bu zaman aralıklarının kısalacağını düşünüyorum çünkü piyasaya daha çok insan giriyor.

 

Artan likidite ve büyük ilgi, Hayes’in agresif boğa piyasası ile agresif ayı piyasası arasındaki zaman diliminin azalacağı tahminindeki önemli iki faktör.

 

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap