İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Son Dakika
  3. BTC-USD Haftalık Chart Analizi: “$10,000’e yolculuk”

BTC-USD Haftalık Chart Analizi: “$10,000’e yolculuk”

featured

Hepinize iyi bir hafta dilerim. BTCUSD’de 1W chartında yeni bir haftaya (muma) başlıyoruz. Geçtiğimiz analizimizde Stoch-RSI indikatöründe hızlı averajın yavaş averaj üzerine dik bir açıyla çıkması ve yine dik bir açı ile “aşırı satılmış” alan olarak ifade edilen 0-20 alanından çıkışının, piyasalarda ciddi bir bullish / yükseliş habercisi olduğunu izah etmiştik.

Mevcut haftalık haritamızda da kırmızı el ile işaretli alanda ne kadar kritik bir noktada olduğumuzu rahatlıkla görebilirsiniz.

Stoch-RSI dışındaki duruma bakalım:

Ichimoku analizindeki yavaş averaj olan Kijun-sen (koyu mavi çizgi), düz olduğu zaman fiyatı kendisine doğru çekmesiyle bilinir ki bu da bir yükseliş işaretidir. Kijun-sen ayrıca çok kuvvetli bir direnç çizgisi olarak kabul edilir.

Fiyatın beklediğimiz ivmeyi yakalaması durumunda, 10400 seviyesinde Kijun-sen direnci olacaktır. Elbette 10,000 rakamının yarattığı psikolojik direnci de unutmamak gerekir.

Son olarak haftalık chartımızda Woodies CCI sistemine göz atalım. CCI (beyaz) çizgisinde, fiyat harmonik şekiller analizinden yakından tanıdığımız “kafa ve omuzlar” (head and shoulders) şeklinin kuzeni olan “hayalet” harmonik şeklinin oluşması için, CCI indikatörünün bu hafta sağ alttaki mor çizgiyi dik bir açı ile geçmesi gerekecek.

Hayalet şeklinin tamamlandığı durumlarda, fiyat kısa süreli ancak kuvvetli bir yükseliş yaşar.

Genel Değerlendirme: Gerek CCI, gerekse Stoch-RSI indikatörlerimiz bize fiyatın yukarıya doğru ani bir artış için kritik bir eşikte olduğunu göstermektedir. BTC’nin geçen haftaki gibi ani ve çabuk bir artışla yükselmesi, $10,000 senaryosunu gündeme getirecektir.

Fiyatın bulunduğu noktadan arzu edilen yükselişi yakalayamaması durumunda, CCI’daki hayalet şekli invalide olacak, Stoch-RSI ise 2-3 hafta daha sürebilecek bir dalga oluşumuna gidecek, kısacası fiyatta yatay hareket bir kaç hafta daha sürecektir. Olası bir düşüş senaryosunda 7200-7400 seviyelerinde çok kuvvetli destek noktaları bulunmaktadır. Haftaya görüşmek üzere!

Yorum Yap

Yorum Yap