1. Ana Sayfa
  2. Analiz
  3. BTC’nin 11.7k’ya yolculuğunda “Consensus” durağı

BTC’nin 11.7k’ya yolculuğunda “Consensus” durağı

featured

BTC’nin son üç günlük fiyat hareketi:

BTC 6 Mayıs’ta gerçekleştirdği 10k denemesinin ardından düşüşüne devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız analizlerde, uzun vadeli destek/direnç çizgileri içerisinde oluşan kanalımızda fiyatın zig-zag hareketlerle orta vadede yukarıya doğru devam etmesini beklediğimizi izah etmiştik.

7 Mayıs’taki kanal hareketimiz şu şekildeydi:

Yukarıdaki chartımızda “yıldızlı destek” noktası olarak ifade ettiğimiz, fiyatın son 1 ayda en çok alınıp satıldığı nokta olan 9200 seviyesinin korunmasının kritik öneme haiz olduğunu da sizlerle paylaşmıştık.

Geldiğimiz noktada BTC, dün bu önemli destek hattımızın altında kapattı ve 12 saatlik charttaki MACD “çift alçalan tepeler” formasyonu ile düşüşe işaret etti. Ancak 1 günlük mum, mor çizgiler ile ifade edilen kanalımızın içinde kapandı. Bugün ise kanal altı fiyat hareketleri, düşüş trendinin sürdüğüne işaret ediyor. Öte yandan, 12 saatlik chartımızda kumo bulutunun 8900 civarındaki düz yatay tavanı, güçlü bir destek teşkil etmeye devam ediyor ve alçalan takoz formasyonu, yukarıya doğru bir patlamaya gebe olabilir. Fiyatın bu seviyeden sekerek yükselişe geçme olasılığı var.

Consensus Konferansı

2015 yılından bu yana coindesk.com tarafından sponsor edilen Consensus konferansı, dünyanın dört bir yanından block zinciri ve kriptopara endüstrisinin önde gelen developer, araştırmacı ve yatırımcılarını bir araya getiren, önemli bir buluşmadır.

2016 yılında ve 2017 yılında yapılan konferansta katılımcı sayısı ve katılım ücretinde istikrarlı bir artış görüldü.

Coingape’in haberine göre, geçmiş yıllardaki Consensus konferansının yapılmasının hemen ardından, bitcoin fiyatı ve kriptopara market capında ciddi ve çabuk artışlar yaşandı. 2016 yılındaki etkinliğin ardından market cap %2.9’luk bir büyüme yaşarken, 2017’de ise %26lık (!!!) bir büyüme oldu. Etkinliğin bittiği gece BTC fiyatı $2000’a çıktı ve Haziran 2017’de başlayan BTC boğa sezonunu tetikledi.

Kripto yatırımcıları, etkinliğin bu yıl fiyat ve marketcap üzerinde ne tür bir etki yapacağını merakle beklemekteler.

Kaynak: https://coingape.com/coindesk-consensus-event-2018/

Yorum Yap

Yorum Yap