1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bulut Madencilik Servisi HashFlare Sözleşmelerini Durdurma Kararı Aldı

Bulut Madencilik Servisi HashFlare Sözleşmelerini Durdurma Kararı Aldı

featured

En büyük bulut tabanlı madencilik hizmetlerinden biri olan Hashflare, Bitcoin madencilik sözleşmelerini aniden durdurma kararı aldı.

 

Resmi açıklamada Hashflare, madencilik donanımlarını devre dışı bırakacaklarını ve tüm SHA-256 tabanlı madencilik sözleşmelerini etkin bir şekilde sonlandıracağını belirtti.

 

Şirket şunları söyledi:

 

BTC madenciliği karsızlığını sürdürüyor, bunun ışığında 18.07.2018 tarihinde SHA donanımını devre dışı bırakmaya zorlandığımızı ve bugün 20.07.2018 tarihinde aktif SHA-256 sözleşmelerinin madencilik hizmetini durdurmaya çalıştığımızı bildirmek istiyoruz. Hizmet Şartlarımızın 5. maddesine istinaden.

 

Bir aydan fazla bir süredir madencilik karlarının, madencilik sözleşmelerini satın alan kullanıcılara tazminat verilmemesi nedeniyle bakım ücretinden daha düşük olduğunu belirttiler. Her ne kadar çeşitli teknik çözümleri denediklerini ifade etseler de, ayı piyasası ve ekosistemi çevreleyen istikrarsızlık iddiaları, müşterilere yönelik kâr eksikliğinin nedenleridir.

 

Hizmet şartları, “madenciliğin ardışık 21 gün boyunca kârsız kalması halinde Hizmetin kalıcı olarak sona erdiğini” belirtir.

 

19 Temmuz’da Hashflare, platformdaki müşterilerin KYC / AML yapmak zorunda kalacağını duyurdu.

 

Mevcut uluslararası standartlara ve yönetmeliklere her zaman özen gösteriyoruz ve mevcut güncelleme KYC / AML standartlarına uyumu sağlamayı amaçlıyor. Hizmetlerimizi sağlamak için, platformumuzdaki kullanıcıları tanımlamak için periyodik olarak gereklidir.

 

Bitcoin madenciliği zorluğu, son zamanlarda Kasım 2017’nin sonuna göre yaklaşık% 117 artmıştır. Bir sonraki zorluk derecesinin %10.80 oranında artması beklenmektedir.

 

Bulut tabanlı madencilik hizmetleri, özellikle yerel donanım madenciliği havuzlarına kıyasla sınırlı bir başarı elde etti. Düzenli donanım madenciliği havuzları bile ASIC’lerin doğası gereği büyük güç yoğunluğu göz önüne alındığında çok fazla endişe uyandırıyor. Halihazırda, Bitmain’e bağlı madencilik havuzu işletmecileri,% 51’lik bir saldırı gerçekleştirme ve onlara kötü niyetli olarak çarpışmaya karar verirse, Bitcoin’i iki katına çıkarma fırsatı veren karma gücün% 51’ine sahiptir. Proof of Stake (PoS), bu sorunları önlemek için alternatif bir konsensus algoritması olarak görülmektedir.

 

Madenciliğin kripto ekosisteminin önemli bir unsuru olduğunu ve bu alanda ilerlemelere çok ihtiyaç duyulduğunu belirtmek gerekir. Sürdürülebilir konsensus algoritmaları üzerinde çalışmak ve açık kaynaklı erişilebilir verimli ASIC benzeri madencilik donanımına yönelik çalışma, ana akım benimsemeye doğru giden yolu kesinlikle açacaktır.

 

Kaynak: ccn

Yorum Yap

Yorum Yap